Muzeum

Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury

19 kwietnia weź udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Pobierz bezpłatne materiały edukacyjne i zorganizuj w swojej szkole, bibliotece, instytucji kultury zajęcia upamiętniające rocznicę powstania w getcie warszawskim.

W tym roku ofertę materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji Żonkile poszerzymy o niezwykłe premiery literackie nawiązujące do hasła tegorocznych obchodów – miłość. Do stworzenia opowiadań i reportaży zaprosiliśmy Annę Bikont, Marcina Szczygielskiego oraz Pawła Beręsewicza.

Dla wszystkich osób zgłoszonych do akcji zorganizujemy szkolenia online dotyczące wykorzystania materiałów edukacyjnych towarzyszących akcji Żonkile. O terminach szkoleń będziemy informować drogą mailową. 

Sprawdź, które z naszych propozycji możesz zastosować w pracy ze swoimi uczniami i uczennicami. Wszystkie materiały zostaną udostępnione zgłoszonym placówkom na początku kwietnia.

Klasy 1-3 szkoły podstawowej >>

Klasy 4-6 szkoły podstawowej >>

Klasy 7-8 szkoły podstawowej >>

Szkoły ponadpodstawowe >>

Osoby z niepełnosprawnościami >>

Biblioteki i instytucje kultury >>

Wykorzystanie logotypu akcji >>

 

Do udziału w akcji Żonkile można zgłaszać się do 15 kwietnia.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości (prosimy o sprawdzenie, czy nie trafiła ona do folderu ze spamem), prosimy o kontakt na adres: [email protected]

19 kwietnia uczennice i uczniowie warszawskich szkół aktywnie włączali się w akcję, by rozdawać na ulicach Warszawy papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu. Jednak w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, postanowiliśmy znacząco ograniczyć formułę wolontariatu i nie organizować otwartej rekrutacji wśród uczniów warszawskich szkół.

Wszystkie szkoły zachęcamy do organizacji zajęć z wykorzystaniem przygotowanych przez nas materiałów edukacyjnych.

Kontakt: 

[email protected]

+48 507 953 578 - linia telefoniczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.>

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Działania edukacyjne w ramach Akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Logo FRSI - Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.