




















Warsztaty dla przedszkoli
Odkrywaj, doświadczaj, dotykaj - zapraszamy do Muzeum POLIN, w którym tworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom. Z myślą o przedszkolakach, przygotowaliśmy warsztaty dostosowane do możliwości poznawczych i zainteresowań dzieci w wieku 3-6 lat.
Łączymy elementy zabawy, nauki, muzyki i sztuki. Rozbudzamy ciekawość poprzez opowieści, samodzielne odkrycia oraz kontakt z przedmiotami związanymi z kulturą i tradycją żydowską. Zajęcia prowadzimy online oraz na interaktywnej wystawie stałej i w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" - bajecznej przestrzeni rozwijającej naturalną ciekawość dziecka i odpowiadającej na jego potrzebę ruchu.
Pracujemy także z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, tworząc bezpieczną dla nich przestrzeń.
Zobacz listę tematów zajęć z pełnymi opisami >>
Podstawowe informacje organizacyjne:
- czas trwania:
- warsztat online: 45 min. (do 60 min. z czasem technicznym)
- warsztaty stacjonarne: 90 min.
- cena biletów:
- warsztat online: 130 zł / grupa z opiekunami
- warsztaty stacjonarne: 160 zł / grupa z opiekunami
- rezerwacja: [email protected]
- zapisy na warsztaty ruszą 1 września. Jeśli są Państwo zainteresowani zajęciami jeszcze w okresie wakacyjnym, zachęcamy do kontaktu mailowego.
Zobacz pełne informacje organizacyjne >>
Warsztaty online
Wędrując po Polin
Wyruszymy na wspólną wyprawę w przeszłość. Zapraszamy na warsztat online, w czasie którego odwiedzimy 5 najciekawszych miejsc na wystawie Muzeum POLIN.
Dzięki przygotowanym krótkim filmom najmłodsi dowiedzą się jak wyglądało życie w dawnych wiekach, zajrzą do średniowiecznych grodów, na targ, na którym mieszały się języki i tradycje kulinarne, odwiedzą synagogę poznając piękno różnorodności wielokulturowej Polski. Filmom towarzyszyć będą zadania, w kreatywny sposób umożliwiające dzieciom wielozmysłowe poznanie.
Miejsce warsztatów: platforma Zoom.
Warsztaty w miejscu edukacji rodzinnej
Przy rodzinnym stole
W każdy piątek wieczorem żydowskie rodziny spotykają się razem przy stole – to wtedy zaczyna się szabat. Jak wygląda taka kolacja? Czego można na niej spróbować? Razem poszukamy odpowiedzi na te pytania na wystawie! Nauczymy się także świątecznej piosenki, ułożymy wspólnie puzzle z przedmiotami związanymi z szabatem, a na koniec wykonamy pachnące ziołami besaminki.
Odwiedzimy galerię: "Miasteczko".
Przygody Felka
Czy w Warszawie zawsze było tyle samochodów na ulicach? Czy sto lat temu dzieci chodziły z rodzicami do kina? O wszystkim tym opowie nam Felek! Razem z nim odwiedzimy dawną ulicę, przy której znajdowała się kawiarnia i kino. Obejrzymy też krótki film – bez kolorów i głosu! Na koniec stworzymy własne taśmy filmowe, na których uwiecznimy zobaczone miejsca i przedmioty.
Odwiedzimy galerię: "Na żydowskiej ulicy".
Dźwięki wesela
Jakie dźwięki można było usłyszeć na dawnych żydowskich weselach? Kto na nich grywał? Wszystkie te sekrety zdradzi nam historia o muzykancie Jankielu. Posłuchamy jej i razem przejdziemy w orszaku weselnym, w którym będzie nam towarzyszyć niezwykła para młoda – piękne lalki ubrane w tradycyjne stroje weselne. Obejrzymy również piękny baldachim ślubny, zatańczymy i zrobimy własne instrumenty.
Odwiedzimy galerię: "Wyzwania nowoczesności".
Mali badacze
Skąd wiemy, jak wyglądał kiedyś świat? Czy przedmioty mogą opowiadać historie? Wspólnie wybierzemy się na wystawę i poszukamy rzeczy należących do dawnych podróżników, kupców i królów. Dzieci zbadają je używając lup, miarek i wag. Na koniec zrobią własne przyrządy miernicze, które zabiorą ze sobą do domu
Odwiedzimy galerię: "Pierwsze spotkania".
Dawno temu w miasteczku
Co jest potrzebne do tego, aby działało miasto? Gdzie robiło się zakupy setki lat temu? A gdzie można było spotkać sąsiadów? Na wystawie odwiedzimy dawne miasteczko i sprawdzimy, jakie budynki się w nim znajdowały, a także kto w nich kiedyś mieszkał. Po zwiedzaniu zbudujemy z drewnianych klocków miasteczko podobne do tego, które właśnie odwiedziliśmy.
Odwiedzimy galerię: "Miasteczko".
Ene, due, rabe… Dawne gry podwórkowe
W co bawiły się dzieci sto lat temu? Czy dzisiaj też chcielibyśmy tak spędzać czas? Sprawdźmy to razem! Podczas warsztatu zagramy w klasy, drejdla i kulołapkę, wybierzemy się na dawne podwórka i do klas szkolnych, a także stworzymy własne zabawki.
Odwiedzimy galerię: "Na żydowskiej ulicy".
W państwie króla Maciusia
Kto rządzi państwem? Czy na królewskim tronie mogłoby zasiąść dziecko? Na wystawie obejrzymy portrety dawnych władców i porozmawiamy o tym, co robili kiedyś królowie. Oglądając animację poznamy niezwykłe przygody Króla Maciusia I z powieści Janusza Korczaka, a na koniec ozdobimy drewniane figurki małego króla.
Odwiedzimy galerię: "Wyzwania nowoczesności".
Warsztaty odbywają się w miejscu edukacji rodzinnej oraz na wystawie stałej.
Kliknij obrazek poniżej i pobierz folder z ofertą warsztatów |
![]() |
Informacje organizacyjne |
Dla kogo
Kiedy
Czas zajęć
Koszt
Płatności dokonuje się za pośrednictwem linku PayU bądź w kasie muzealnej najpóźniej 10 dni przed terminem zajęć. Z warsztatów można zrezygnować bez ponoszenia kosztów 7 dni przed planowaną wizytą (zwracamy pełną kwotę taką samą formą, jaką dokonana została płatność).
Rezerwacje: [email protected] Rezerwacji należy dokonywać co najmniej 2 tygodnie przed planowanymi warsztatami. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć lub zmiany ich tematu. W zgłoszeniu bardzo prosimy o zawarcie informacji:
Regulamin uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych znajdą Państwo pod linkiem >> |
Miejsce edukacji rodzinnej
Darczyńcy
Patroni medialni