Wystawy
17.01.2020

Galeria Dziedzictwo – program towarzyszący

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, warsztatach, dyskusjach poświęconych dorobkowi wybitnych Żydów polskiego pochodzenia, których dokonania, życiorysy, idee prezentujemy w najnowszej galerii "Dziedzictwo".

W marcu odbędzie się drugie spotkanie z serii "Meet the family". 7 marca o godzinie 20.00 Barbara Kirshenblatt-Gimblett porozmawia z Susannah Heschel, córką Abrahama Joshuy Heschela, jednym z najważniejszych żydowskich teologów i filozofów XX wieku, niestrudzonym sojuszniku M. L. Kinga Jr. w walce o równouprawnienie. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Więcej o spotkaniu:

Więcej o spotkaniu: Meet the Family: Abraham Joshua Heschel | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie >>

7 marca o godzinie 14:30 zapraszamy na stacjonarny spacer po wystawie stałej i galerii Dziedzictwo „Róża Luksemburg: znana-niepoznana”. Róża Luksemburg: znana - niepoznana | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Weź udział w spacerze: "Róża Luksemburg: znana - niepoznana" >>

5 marca przypada 150 rocznica urodzin Róży Luksemburg, dlatego w marcu dedykujemy jej 2 wydarzenia. Kolejnym będzie dyskusja w ramach cyklu „Pragmatycy i wizjonerzy – polscy Żydzi i ich dziedzictwo”, podczas której rozmówcy zastanowią się dlaczego jej osoba uznawana jest dziś za kontrowersyjną, czy Róża Luksemburg była feministką i jaki miała stosunek do marksizmu.

Więcej o wydarzeniu >>

14 marca zapraszamy na webinar, którego tematem będą sylwetki 4 kobiet ukazanych w galerii Dziedzictwo: Heleny Deutsch, Róży Luksemburg, Heleny Rubinstein i Sary Szenirer. Webinar „Zoom na dziedzictwo: podążać za swoim marzeniem” przybliży historie i osiągnięcia wspomnianych kobiet, ich marzeń i sposobów, po które sięgały, żeby je zrealizować. Podążać za swoim marzeniem. 

Sprawdź jak wziąć udział w spotkaniu „Zoom na dziedzictwo: podążać za swoim marzeniem” >>

14 marca o godzinie 20.00 zapraszamy na wykład profesor Haliny Goldberg o wkładzie polskich Żydów w dziedzinę muzyki. Wykład odbędzie się w języku angielskim. Wspólne dźwiękowe pejzaże.

Wykład odbędzie się 14.03.2021 o godz. 20.00 na kanale YouTube Muzeum POLIN >>

24 marca o godzinie 18.00 w ramach Czytelni Polin odbędzie się spotkanie z Andrzejem Krakowskim, autorem książki „Polskie Oscary” 

Weź udział w spotkaniu na Facebooku Muzeum POLIN >>


28 marca zapraszamy także na warsztaty rodzinne, których bohaterką tym razem będzie Ida Kamińska.

Sprawdź, jak wziąć udział  w warsztatach >>

 

Chcemy, aby losy polskich Żydów były dowodem na to, że nawet w niepewnych czasach można pokonywać ograniczenia, że warto dążyć do celu, brać odpowiedzialność za życie swoje i innych. Dziedzictwo tych wielkich ludzi może być zachętą oraz inspiracją także dla nas. Okazją do postawienia sobie pytań o własne korzenie, cele czy aspiracje.

Program "Dziedzictwo" przysporzy ku temu okazji – przez cały 2021 rok!