Wystawy
12.2021

Galeria Dziedzictwo – program towarzyszący

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, warsztatach, dyskusjach poświęconych dorobkowi wybitnych Żydów polskiego pochodzenia, których dokonania, życiorysy, idee prezentujemy w najnowszej galerii "Dziedzictwo".

Katalog do galerii "Dziedzictwo" można zamówić tutaj >>

5 grudnia odbędzie się wykład Jima Hobermana, który opowie o roli Żydów w rozwoju polskiego kina.

Dawno, dawno temu temu kino polskie było kinem polsko-żydowskim… | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

12 grudnia spotkamy się w ramach cyklu "Meet The Family" z Lee Slonimysky’m, potomkiem Chaima Zeliga Słonimskiego, astronoma i wynalazcy. Rozmowę poprowadzi Barbara Kirshenblatt-Gimblett.

Meet the Family: Chaim Zelig Słonimski | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

W czwartek, 16 grudnia odbędzie się spotkanie z cyklu "Pragmatycy i wizjonerzy". Tym razem będzie ono poświęcone Rafałowi Lemkinowi, prawnikowi i twórcy pojęcia  "ludobójstwo".

Pragmatycy i wizjonerzy – polscy Żydzi i ich dziedzictwo. Rafał Lemkin | Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

Chcemy, aby losy polskich Żydów były dowodem na to, że nawet w niepewnych czasach można pokonywać ograniczenia, że warto dążyć do celu, brać odpowiedzialność za życie swoje i innych. Dziedzictwo tych wielkich ludzi może być zachętą oraz inspiracją także dla nas. Okazją do postawienia sobie pytań o własne korzenie, cele czy aspiracje. Program "Dziedzictwo" przysporzy ku temu okazji – przez cały 2021 rok!