Muzeum
do 31.08.2019

Trzecia edycja plenerowej instalacji Łąka Leśmiana

Trzecia edycja instalacji plenerowej Łąka Leśmiana w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: na pagórkowatym terenie, porośniętym trawą, zbudowane są drewniane podesty. Na podestach siedzą kobiety i mężczyźni - rozmawiają, smieją się, robią zdjęcia. W tle oszklona ściana Muzeum, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Na zielonej Łące Leśmiana, tuż przy Muzeum POLIN, przez całe lato będziemy wspólnie słuchać muzyki na żywo, czytać poezję, ćwiczyć jogę i dyskutować o żydowskiej kulturze i tradycjach. 

8 czerwca - 31 sierpnia, wstęp wolny

Łąka Leśmiana już po raz trzeci rozkwitła w sąsiedztwie Muzeum. W tym roku wakacyjną rekreację na świeżym powietrzu umilą nam spotkania z aktorami warszawskich teatrów, wieczorne projekcje filmowe, cykl spacerów tematycznych oraz zajęcia jogi. Będzie można również poczytać, podyskutować o literaturze, poznać tradycję i kulturę żydowską. Na najmłodszych czekają książki, gry, zabawy oraz warsztaty plastyczne.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących oraz odpoczynku wśród zieleni, kwiatów i ziół.

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Prosimy wówczas o punktualne przybycie. Ze względu na przepisy pożarowe, po wyczerpaniu miejsc siedzących wejście na wydarzenie nie będzie możliwe. Nie ma możliwości zajmowania miejsc dla osób, których nie ma na sali.

 

Za projekt i wykonanie instalacji "Łąka Leśmiana" odpowiedzialna jest: Magdalena Motylińska (Pracownia Projektowa Magdalena Motylińska). Autorką projektu graficznego oraz ilustracji jest Magdalena Wilicka. Łąkę tworzy drewniany podest z hamakami, pod którymi będą pachnieć kwiaty. Z wbudowanych głośników popłyną dźwięki prawdziwej łąki, przygotowane przez reżysera dźwięku Bartłomieja Woźniaka. Odwiedzający Łąkę będą mogli przysiąść na drewnianych ławkach i przeczytać wybrane wiersze Bolesława Leśmiana z tomu "Łąka" z 1920 roku. Wiersze będą również dostępne również w j. angielskim, przetłumaczone przez Mariana Polaka-Chlabicza.

 

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

Załączniki:
  • Regulamin korzystania z instalacji plenerowej Łąka Leśmiana
    Pobierz plik 227 KB / PDF