Dla dzieci
20.07.2019

Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze – Teatr Babainu

dzieci z rodzicami odpoczywają na trawniku
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spektakl słowno-muzyczny rozwijający wyobraźnię dzieci: opowieść o poszukiwaniu szczęścia i spełnianiu marzeń. Przedstawienie przeniesie nas w świat magii i duchów, dobra i zła wyczarowany językiem poezji Leśmiana.

20 lipca (sobota), godz. 11.00, wstęp wolny

 

Pomysłodawczynią spektaklu jest aktorka i lalkarka Beata Łuczak, która przygotowała adaptację baśni. Do współpracy zaprosiła wokalistki i pedagożki - Agatę Konador i Monikę Wierzbicką.

Efekt jest niesamowity! Usłyszymy elementy tradycyjnego śpiewu Innuitów z Ameryki Północnej, diabelskie skrzypce kaszubskie i bęben obręczowy.

 
Beata Łuczak - aktorka, lalkarka. Ukończyła PWST w Warszawie. Grała w Zemście A. Fredry w Teatrze Polskim w Warszawie partnerując Annie Seniuk i Wiesławowi Gołasowi, a także u Wojciecha Smarzowskiego (Wołyń); zajmuje się także dubbingiem. Laureatka Srebrnej Maski 1995 za rolę Ubicy w spektaklu Ubu król, czyli Polacy w reżyserii Marka Mokrowieckiego. 
 
Monika Wierzbicka - aktorka i wokalistka, zajmuje się także dubbingiem (m. in. Hotel Transylwania 2, Magiczna Zima Muminków, Strażak Sam). Nauczycielka śpiewu w Szkole śpiewu i emisji głosu Konador w Warszawie, prowadz wiarsztaty wokalno-aktorskie. Związana z teatrem, telewizją oraz zespołami: H2O, Analog i Żywiołak. Pisze i wykonuje piosenki. Wykonawczyni przebojów dziecięcych Idziemy do zoo i Krówka Mówka oraz przebojów: Magia Świąt i Zatrzymaj mnie. Dwukrotnie nominowana do muzycznej nagrody Fryderyk, laureatka III miejsca Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 
Agata Konador - wokalistka i pedagożka, obecnie prowadzi Szkołę śpiewu i emisji głosu Konador w Warszawie. W przeszłości związana z zespołami Apartament, Bedizee i Cordell Walker. 

 

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego. 

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Prosimy wówczas o punktualne przybycie. Ze względu na przepisy pożarowe, po wyczerpaniu miejsc siedzących wejście na wydarzenie nie będzie możliwe. Nie ma możliwości zajmowania miejsc dla osób, których nie ma na sali.

 

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce