Wydarzenie
29.08.2019

Klub Komediowy na Łące Leśmiana

Klub Komediowy na Łące Leśmiana w Muzeum POLIN
Opis zdjęcia: letnie popołudnie, duża grupa kobiet i mężczyzn siedzi na leżakach, oglądają występ. Są roześmiani. Każdy głaszcze swojego sąsiada. W tle mężczyzna przed mikrofonem na stojaku, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wraz z Klubem Komediowym zapraszamy na spektakle inspirowane życiem i twórczością Bolesława Leśmiana. To, co zobaczymy podczas występów, będzie tworzone na żywo przed publicznością – każdy spektakl będzie więc wyjątkowy i niepowtarzalny.

29 sierpnia (czwartek), godz. 19.30, wstęp wolny

W tym roku na Łące Leśmiana Klub Komediowy zaprezentuje dwa spektakle improwizowane oraz jeden spektakl muzyczny, inspirowane życiem i twórczością Bolesława Leśmiana.

Aktorzy zaproszą publiczność do niezobowiązującej i niesztampowej interpretacji poezji, a także wydarzeń z życia jednego z najbardziej znanych przedstawicieli sceny literackiej dwudziestolecia międzywojennego.

Klub Komediowy już od pięciu lat bawi publiczność różnego rodzaju formami komediowymi na żywo, czerpiąc z tradycji, jednocześnie eksperymentując i wypracowując nowe wzorce komedii.

Warszawski Klub Komediowy jest pierwszym i jedynym klubem komediowym w Polsce. Klub organizuje przedstawienia, które są różnymi formami komedii na żywo. Prezentuje spektakle teatralne (w tym improwizowane), stand-uperów, kabarety literackie, koncerty i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. W Klubie Komediowym gościli m.in. Janusz Gajos, Jacek Fedorowicz, Szczepan Twardoch, Marcin Masecki, Mariusz Szczygieł czy Jakub Żulczyk.

 

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Prosimy wówczas o punktualne przybycie. Ze względu na przepisy pożarowe, po wyczerpaniu miejsc siedzących wejście na wydarzenie nie będzie możliwe. Nie ma możliwości zajmowania miejsc dla osób, których nie ma na sali.

 

Wydarzenie organizowane w ramach XVI Festiwalu Warszawa Singera.

 

Współorganizator

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce