Warsztaty
27.05.2022 - ODWOŁANE

Warsztaty kulinarne z Ukraińskim Domem

Trzy kobiety lepią pierogi w Pracowni kulinarnej "U Fani" w Muzeum POLIN.
fot. Ukraiński Dom w Warszawie

Zapraszamy na wyjątkową edycję warsztatów kulinarnych towarzyszących wystawie czasowej "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna". Podczas wspólnego gotowania z Ukraińskim Domem nauczymy się przygotowywać tradycyjne ukraińskie dania, takie jak syrnyky, sałatka z rzodkiewki i sera, pierogi z kaszą gryczaną i domowy sernik. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na Fundację "Nasz Wybór", która prowadzi Ukraiński Dom w Warszawie.

  • 27 maja (piątek), godz. 18.00-22.00 – ODWOŁANE
  • bilety: 200 zł
  • liczba miejsc ograniczona: 20 osób 
  • Pracownia Kulinarna "U Fani"

Warsztaty poprowadzi Mariia Popko, która od 27 lat mieszka w Polsce i gotuje z zamiłowania oraz zawodowo jako kucharka-cukiernik. Podczas wydarzenia opowie o tajnikach kuchni ukraińskiej i krok po kroku pokaże, jak przygotować charakterystyczne dla niej potrawy. Warsztaty nawiążą także do żydowskiego święta Szawuot, obchodzonego na początku czerwca, podczas którego podawane są przede wszystkim dania z mleka i sera.

Ukraiński Dom w Warszawie – miejsce integracji i wsparcia dla społeczności ukraińskiej i cudzoziemców. Powstał w listopadzie 2014 roku z inicjatywy Fundacji "Nasz Wybór". Odbywają się tam spotkania, wydarzenia kulturalne, wystawy, udzielane są porady prawne i prowadzone kursy języka polskiego. Jest także siedzibą Klubu Ukraińskich Kobiet oraz Klubu Dziecięcego "Rękawiczka". Więcej informacji na stronie Ukraińskiego Domu w Warszawie i Fundacji "Nasz Wybór".

 

Logo Fundacji "Nasz Wybór" - motylek z kolorami polskiej i ukraińskiej flagi.

Logo Ukraińskiego Domu w Warszawie w niebiesko-żółtej kolorystyce