Wydarzenie
26.08.2023

Szabatowy piknik z Bazą Inclusive

Letni program "POLIN na Łące" pożegnamy szabatowym piknikiem. Będziemy dzielić się pysznymi potrawami, które przygotuje kolektyw Baza by Inclusive.Buzz.

  • 26 sierpnia (sobota), godz. 13.00-15.00
  • Miejsce: "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)
  • Wstęp wolny

Bazę i POLIN łączy wspólna misja. Przeciwdziałanie przejawom antysemityzmu, dyskryminacji i wykluczenia, budowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku, działania na rzecz uchodźców, mniejszości religijnych, etnicznych, seksualnych i każdego, kto czuje się mniejszością. "Nie bądź obojętny" – hasło tegorocznego programu towarzyszącego do wystawy czasowej "Wokół nas morze ognia" wybrzmi również przy wspólnym stole na zielonej "Łące" przed muzeum. 

Jedną z form działalności Bazy jest bistro oparte na kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, lokalnych produktach i prowadzone w duchu zero waste. Spotkamy się przy rozmowie o szabacie i smakach przywiezionych z domu, o adaptacji jedzenia do nowych warunków kulturowych oraz o tym, czym właściwie jest Baza.

Naszymi gośćmi będą pracownicy kolektywu, osoby z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym. Wierzymy w społeczną moc jedzenia, dlatego zapraszamy do wspólnej gry podczas degustacji przysmaków. Będą nagrody, i to nie tylko te w postaci wspólnie spędzonego czasu.

Od ponad roku Stowarzyszenie Inclusive.Buzz prowadzi Bazę przy Marszałkowskiej 28 w Warszawie. To miejsce aktywistyczne, w którym prowadzi wegetariańskie i wegańskie bistro, do którego każdy może przyjść. Misją stowarzyszenia jest tworzenie bezpiecznych, proaktywnych i wielokulturowych przestrzeni do edukacji i działania dla młodego pokolenia (i innych osób, którym wciąż jeszcze zależy). Razem z nim w duchu odpowiedzialności, otwartości i solidarności międzyludzkiej pracuje na rzecz istot żyjących oraz planety.

Stowarzyszenie realizuje swoją misję, zatrudniając uchodźców wojennych oraz migrantów z całego świata. Pomaga im znaleźć dach na głową, uzyskać status uchodźcy, zapewnić opiekę medyczną, a także psychologiczną. Daje pracę i szkoli. Organizuje i wspiera organizację licznych warsztatów i spotkań organizacyjnych grup ze środowisk klimatycznych, równościowych, społeczności LGBTQ+, humanitarnych/uchodźczych, animalistycznych. Współpracuje z takimi organizacjami jak: Chlebem i solą, Polskie Forum Migracyjne, Podróżnych Ugościć, Grupa Granica, Queerowa Akademia Ruchu, Kuchnia Konfliktu.

Możesz wesprzeć Bazę, dorzucając się do zrzutki na jej działalność.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl