Edukacja
3-5.11.2022

Konferencja edukacyjna "Jak mówimy o sobie, jak mówią o nas?"

Uczestnicy konferencji siedzą na krzesłach w jakimś pomieszczeniu. Wszyscy patrzą w podobnym kierunku - w bok.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zarezerwuj czas i weź udział w konferencji "Jak mówimy o sobie, jak mówią o nas? (Re)prezentacja grup mniejszościowych w edukacji" organizowanej przez Muzeum POLIN wraz z partnerami.

W konferencji wezmą udział ekspertki i eksperci, przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych mieszkających w Polsce, asystentki i asystenci kulturowi zajmujący się na co dzień pracą z grupami, w których są dzieci i młodzież z różnych kultur. Opowiemy o różnorodnych grupach – żydowskiej, ukraińskiej, wietnamskiej, czeczeńskiej.

W trakcie wykładów, dyskusji, warsztatów i webinarów porozmawiamy o tym, jak osoby z grup mniejszościowych w Polsce chciałyby być postrzegane. Zastanowimy się, czy istnieją "pozytywne stereotypy", oraz opowiemy o wyzwaniach i nowych trendach w edukacji o różnorodności.

 • Konferencja w formie online

  Na konferencję w formie online zapraszamy wszystkich zainteresowanych: nauczycielki i nauczycieli, dyrekcję, metodyków i metodyczki nauczania, edukatorki i edukatorów oraz pozostałe osoby związane z edukacją formalną i nieformalną. 

Program wydarzeń transmitowanych online >>

 • Konferencja w formie stacjonarnej w Muzeum POLIN

  Liczba miejsc na konferencję stacjonarną w Muzeum POLIN jest ograniczona. Organizatorzy zapewniają poczęstunek w trakcie wydarzenia. Dojazd i nocleg w Warszawie po stronie osób uczestniczących. Wszyscy zainteresowani mogą śledzić konferencję także w formie online.
   

  Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

  Zarejestrowani uczestnicy i uczestniczki otrzymają certyfikaty udziału w konferencji.

  Chętnie odpowiemy na pytania związane z konferencją: [email protected].

 

Organizatorzy:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Falstad Center

Logo Muzeum POLINLogo Falstad Center

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Konferencję wspierają: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz Jewish Foundation for the Righteous.

 

Flaga Stanów Zjednoczonych z podpisem Embassy of the United States of America     Logo Jewish Foundation for the Righteous