Wydarzenie
22, 29.05, 11.06.2022

Autentyzm: "Od kuchni"

Wspólnie z inicjatywą Autentyzm zapraszamy na cykl trzech spotkań inspirowanych wystawą czasową "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna". Tempo spotkań, sposób prezentowania treści, wykorzystywane metody dostosowane są w szczególności do potrzeb dorosłych osób w spektrum autyzmu.

  • 22, 29 maja (niedziela) w godz. 16.00-17.30
  • 11 czerwca (sobota) w godz. 16.00-18.00
  • zajęcia stacjonarne, wstęp bezpłatny

W programie cyklu znajdą się: oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Od kuchni" z jej kuratorką Magdaleną Maślak, kulinarny spacer po Warszawie śladami żydowskich przysmaków z przewodniczką Agnieszką Kuś oraz warsztat kulinarny z szefową kuchni Sabiną Francuz.

Autentyzm – dla dorosłych z ASD to oddolna inicjatywa Aleksandry Dybkowskiej, Anny Szcześniak i Aleksandry Sztajerwald stworzona w 2014 r. Są siostrami i przyjaciółkami dorosłych osób w spektrum autyzmu, a w ramach swoich działań organizują wydarzenia kulturalne, które stają się płaszczyzną wzajemnego poznania i zrozumienia dla dorosłych w spektrum i "neurotypowych". Współpracowały m.in. z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę", Muzeum Łazienki Królewskie i JCC Warszawa. Więcej na stronie Autentyzm – dla dorosłych z ASD na Facebooku >>

 

Logo inicjatywy Autentyzm. Na białym tle czarny, podzielony na części napis Autentyzm.