Spotkanie
14.08.2022

Zendog Your Dog – spotkania dla właścicieli psów z Kasią Patej

Kobieta w różowej sukience siedzi na łące oparta o ścianę. W dłoni trzyma książkę. Obok niej siedzi pies.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Kasia Patej (Zendog / Z psem w pełni) opowie o tym, jakie znaczenie w relacji z psem ma uważność. Zdradzi także, jak mindfulness wpływa na jakość wspólnego życia z czworonogiem i wspiera terapię powszechnych problemów behawioralnych psów.

  • 14 sierpnia, godz. 17.00, BRAK MIEJSC
  • Miejsce: "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)

Kasia Patej przedstawi proste narzędzia do pracy nad relacją z psem. Pokaże, jak przy pomocy uważności rozwinąć jego kompetencje społeczne i odporność na stres. Po ponad 10 latach doświadczenia w psychoterapii psów jest przekonana, że ta praktyczna, łatwa do wprowadzenia w życie wiedza poprawi jakość życia czworonogów i ich właścicieli.

Uwaga! Rekomendujemy pozostawienie pupili w domu, aby zaoszczędzić im stresu. Zajęcia mają formę wyłącznie teoretyczną. Przypominamy także, że czworonogi nie mogą wchodzić do budynku muzeum. W przypadku konieczności przeniesienia zajęć do sali ich uczestnictwo nie będzie możliwe.

Kasia Patej (Zendog / Z psem w pełni)– jedna z największych specjalistek w kraju w dziedzinie psychoterapii psów. Wspiera opiekunów w świadomym, opartym na szacunku i partnerstwie wychowywaniu psich przyjaciół. Problemy behawioralne stara się rozwiązywać poprzez dotarcie do ich praprzyczyny. Od początku praktyki szczególną wagę przykłada do wyjaśniania opiekunom zjawiska stresu u zwierząt (temat ten był przedmiotem jej pracy dyplomowej). Od zawsze interesowały ją również zachowania reaktywne, co zaowocowało stworzeniem długofalowego programu pracy z psami nadwrażliwymi na bodźce Zendog Your Reactive Dog. Od 8 lat wraz z Anią Gadomską współtworzy Ośrodek Holistycznej Pracy z Psem – Z psem w pełni. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i kompetencje, o czym w szczegółach można przeczytać na stronie Zendog.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl