Warsztaty
lipiec, sierpień 2018

Zajęcia ruchowe: joga na Łące Leśmiana

joga, Łąka Leśmiana, 2018
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas zajęć na Łące Leśmiana poznamy najważniejsze pozycje i  sekwencje jogi. Nauczymy się, jak prawidłowo oddychać oraz poruszać się zgodnie z rytmem oddechu, tak aby łatwo zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł.

  • lipiec, sierpień 2018, skwer przy Muzeum od ul. Edelmana, wstęp wolny

Sport na świeżym powietrzu to idealny sposób na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie. Na zajęcia jogi należy zabrać wygodny strój i matę do jogi oraz otwartą głowę. Obuwie nie będzie potrzebne - jogę ćwiczy się na boso.

W przypadku złej pogody zajęcia odbędą się w muzealnej klubokawiarni.

Zajęcia prowadzi instruktorka hatha-jogi Kinga Kubiak-Święcicka.


Kinga Kubiak-Święcicka - instruktorka hatha-jogi. W każdy czwartek prowadzi zajęcia w Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.

Dużą część doświadczenia w pracy z ciałem zdobywała pracując z osobami z problemami w obrębie kręgosłupa, a także obserwując, jak reaguje i zmienia się ciało pod wpływem ćwiczeń jogi. Jest absolwentką studiów Relaksacja i joga na Wydziale Rehabilitacji AWF Warszawa oraz instruktorem rekreacji ruchowej (uprawnienia AZS). Ukończyła także ośmiotygodniowy kurs mindfullness i kursy weekendowe z pranajamy i jogi interpersonalnej. Joga to dla niej sposób na radzenie sobie z ograniczeniami ciała i umysłu, a także sposób na życie. Oprócz uczenia jogi, współpracuje także z firmami szkoleniowymi i portalem strefarozwoju.pl. Rozpoczęła także prowadzenie badań naukowych na temat stresu, pod okiem prof. Janusza Szopy.

 

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Makabi Warszawa, klubu sportowego odnoszącego się do spuścizny przedwojennego klubu sportowego o tej samej nazwie. Klub prowadzi regularne zajęcia sportowe i edukacyjne z piłki nożnej, jogi, badmintona, boksu oraz zajęcia szachowe. Cyklicznie organizuje otwarte wydarzenia dla szerokiego grona odbiorców przy współpracy z takimi organizacjami jak: Muzeum POLIN, JCC Warszawa oraz JCC Kraków.

 

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

Organizator

Partner