Wydarzenie
otwarcie 9.06.2018

Łąka Leśmiana 2018

Łąka Leśmiana, 2018, Muzeum POLIN
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

9 czerwca otwieramy "Łąkę Leśmiana" – plenerową instalację inspirowaną wierszem "Łąka" Bolesława Leśmiana. To miejsce, gdzie można odpocząć, posłuchać poezji, potańczyć na dancingu przy muzyce na żywo, zobaczyć film, wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych czy zajęciach z jogi. Od czerwca do końca sierpnia zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Edelmana.

Za projekt i wykonanie instalacji "Łąka Leśmiana" odpowiedzialne są: Barbara Motylińska i Magdalena Motylińska (Magdalena Motylińska Pracownia Projektowa). Łąkę tworzy drewniany podest z hamakami, pod którymi będą pachnieć kwiaty. Z wbudowanych głośników popłyną dźwięki prawdziwej łąki, przygotowane przez reżysera dźwięku Bartłomieja Woźniaka. Odwiedzający Łąkę będą mogli przysiąść na drewnianych ławkach i przeczytać wybrane wiersze Bolesława Leśmiana z tomu "Łąka" z 1920 roku. Wiersze będą również dostępne również w j. angielskim, przetłumaczone przez Mariana Polaka-Chlabicza.

W tym roku Łąka kolorowo rozkwitnie dzięki współpracy Muzeum POLIN oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, które zorganizowało bogaty program kulturalno-rekreacyjny.

Spotkajmy się na "Łące Leśmiana"!


Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

Organizator

Partner

Załączniki:
  • Łąka Leśmiana: Program wydarzeń
    Pobierz plik 328.71 KB / PDF
  • Regulamin korzystania z instalacji plenerowej "Łąka Leśmiana"
    Pobierz plik 318 KB / PDF