Kultura
20.06, 23.06, 24.06, 26.08.2018

Łąka Leśmiana 2018: wydarzenia towarzyszące

Łąka Leśmiana, 2018, Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Żydowskie ABC na Łące Leśmiana – Co to jest kibuc?
20 czerwca (środa), godz. 19.00, wstęp wolny

Cykl spotkań wokół podstawowych pojęć z zakresu judaizmu i kultury żydowskiej. W spotkaniu wezmą udział: rabinka Małgorzata Kordowicz z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, Agata Maksimowska – przewodnicząca Stowarzyszenia imienia Szymona Anskiego oraz Nili Amit – współpracowniczka ds. Izraela w Muzeum POLIN.

Prowadzenie: Ewa Budek (Muzeum POLIN).
Organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy wsparciu JCC Warszawa

Międzynarodowy Dzień Uchodźcy – piknik
23 czerwca (sobota), godz. 11.00, wstęp wolny

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Ocalenie oraz pracownicy Muzeum POLIN zapraszają na piknik na Łące Leśmiana. Na gości będą czekać gry, koce, i leżaki. Tym międzykulturowym spotkaniem włączamy się w obchody Międzynarodowego Dnia Uchodźcy, który przypada 20 czerwca.

Wydarzenie organizowane przez Muzeum POLIN we współpracy z Fundacją Ocalenie

Nocne życie Tuwima, czyli gdzie bawili się artyści 90 lat temu? – spacer
24 czerwca (niedziela), godz. 14:30 bilety: 10 / 15 zł, KUP BILET >>

Spacer po kawiarniach, kabaretach i klubach, gdzie nocne życie wiedli przedwojenni warszawiacy, pozwoli odkryć ślady dawnego kulturalnego życia stolicy, w którym ważną rolę odgrywali artyści pochodzenia żydowskiego. Spacer rozpocznie się w galerii "Na żydowskiej ulicy" w Muzeum POLIN, a zakończy pod legendarnym klubem „Adria”. Poprowadzi Julia Chimiak, przewodniczka Muzeum POLIN.

Spacer śladami Bolesława Leśmiana: Idzie poeta – niebieski wycieruch
26 sierpnia (niedziela), godz. 14:30 bilety: 10 / 15 zł, KUP BILET >>

Był zaczarowanym człowiekiem w życiu i w sztuce. Żył i tworzył w marzeniu, w którym wszystko było możliwe – takimi słowami opisywał Bolesława Leśmiana Kazimierz Wierzyński. To śladami Bolesława Leśmiana będziemy podążać podczas spaceru po warszawskich ulicach, parkach i najbardziej znanych kawiarniach warszawskich z pierwszej połowy XX wieku. Spacer poprowadzi Katarzyna Jakubowicz, przewodniczka Muzeum POLIN.

 

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

Organizator

Partner