Spotkanie
18.11-9.12.2022

Warszawskie miejscówki – międzykulturowe spotkania młodzieży

Grupa młodzieży siedzi na schodach przy wejściu do pracowni kulinarnej "u Fani" w Muzeum POLIN.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Mieszkasz lub uczysz się w Warszawie i masz 16-22 lat? Znasz Warszawę jak własną kieszeń lub dopiero ją poznajesz? Zapraszamy młodzież na wyjątkowy kurs, który będzie okazją do poznawania miasta i międzykulturowych spotkań.

Tematem przewodnim cyklu są warszawskie miejscówki, które będziemy odkrywać z nieoczywistych stron. Będziemy dyskutować o wielokulturowym mieście, doświadczać, poznawać i wspólnie twórczo spędzać czas.

Szczególnie zapraszamy osoby w wieku 16-22 lat z doświadczeniem migracyjnym. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim. W spotkaniach będą towarzyszyć nam osoby, które w razie potrzeby wesprą nas we wszystkich ewentualnych trudnościach językowych.

Kurs pozwoli nie tylko poznać ważne dla tożsamości Warszawy miejsca, ale też będzie okazją do poznania nowych ludzi i do wspólnych dyskusji. Punktem wyjścia do rozmów staną się spotkania w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Warszawy, Muzeum Drukarstwa i Muzeum Warszawskiej Pragi. Udział w kursie będzie także okazją do zapoznania się z działalnością Ukraińskiego Domu w Warszawie oraz z aktywistami Hillel Warszawa.

Cykl pomyślany jest jako całość, więc nie można dołączyć do pojedynczych zajęć.

Sprawdź szczegółowy harmonogram kursu >>

Liczba miejsc na kursie jest ograniczona, na wszystkie zgłoszenia odpowiemy mailowo 15 listopada.

W przypadku pytań dotyczących kursu prosimy o kontakt z Marianną Shpak: [email protected]

Kurs organizowany jest przez Muzeum POLIN we współpracy z Muzeum Warszawy, Ukraińskim Domem w Warszawie oraz organizacją Hillel Warszawa.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Logo Ukraińskiego Domu w Warszawie z napisami w języku ukraińskimLogo Muzeum Warszawy  Logo Hillel Warszawa