Spacer
10.12.2023

Spacery z przewodnikiem po wystawie "Wokół nas morze ognia"

Przestrzeń wystawy "Wokół nas morze ognia". Kobieta i mężczyzna oglądają zapiski osób ukrywających się w bunkrach podczas powstania w getcie warszawskim.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spacery z naszymi przewodnikami po wystawie czasowej. Wyruszymy śladem dwunastu osób, które pozostawiły spisane relacje – czasem ledwie z kilku dni, a czasem z długich tygodni lub miesięcy ukrywania się w ruinach getta. Niektóre prowadziły zapiski jeszcze w bunkrach, inne spisały swoje doświadczenia wkrótce po przedostaniu się na "aryjską stronę".

  • 10 grudnia (niedziela), godz. 14.00, KUP BILET →
  • Obowiązuje bilet na wystawę: normalny 30 zł, ulgowy 25 zł

W pierwszej części spaceru opowiemy o wyjątkowych zdjęciach wykonanych przez Polaków obecnych w getcie warszawskim w czasie powstania lub fotografujących je z drugiej strony muru. Niektóre z tych fotografii przez kilkadziesiąt lat pozostawały nieodkryte... Poznamy także koncepcję wystawy i porozmawiamy o tym, jak można interpretować obecne na niej dzieła współczesnych artystek.

Druga część wizyty na wystawie będzie okazją do samodzielnego poznania relacji i wspomnień naszych bohaterów. Wszystkiemu towarzyszyć będzie słuchowisko, stanowiące artystyczny komentarz do losów żydowskich cywilów w czasie powstania w getcie.