Warsztaty
27.04.2022

Notes kulinarny – warsztaty introligatorskie dla seniorów

Okładka polskiego wydania książki Fani Lewando. Są na niej np. zdjęcia czerwonej kapusty.
fot. materiały promocyjne

Zapraszamy seniorów do udziału w warsztatach introligatorskich, podczas których zaprojektujemy i własnoręcznie wykonamy notesy kulinarne inspirowane dawnymi okładkami żydowskich książek kucharskich. Warsztaty prowadzi Łukasz Zbieranowski.

  • 27 kwietnia (środa), godz. 16.00-19.00
  • wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc
  • zapisy telefoniczne w godz. 10.00-15.00: nr tel.: 22 471 03 01 wew. 2, e-mail: [email protected]
  • Pracownia kulinarna "U Fani" (dawna Klubokawiarnia)

Warsztaty introligatorskie to świetna okazja do pochylenia się nad niecodziennymi pracami manualnymi. Przypominając sobie, jak dawniej oprawiało się notatniki na domowe potrzeby, stworzymy zeszyty, w których uczestnicy będą mogli zapisywać te najważniejsze, najczęściej stosowane przepisy kulinarne. Podczas tego spotkania będziemy dziurkować, szyć, ciąć i tłoczyć okładki. Nie zabraknie rozmów o teraźniejszości i przeszłości, które zawsze wybrzmiewają podczas zespołowych prac ręcznych.

Łukasz Zbieranowski – właściciel studia graficznego Fajne Chłopaki i introligatorni Nieladaco. Z wykształcenia psycholog. W swoich projektach wykorzystuje na ogół miks wiedzy psychologicznej, copywritingu, projektowania cyfrowego i wykończenia rzemieślniczego.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl