Spotkanie
18.08.2023

Hejmisz – szabatowe spotkania o dobrostanie

Hejmisz to słowo wywodzące się z języka jidysz kojarzące się z dobrostanem, dbałością o siebie, uważnością, mindfulness. Zapraszamy na cykl czterech spotkań wprowadzających w ideę szabatu – oddechu po tygodniu pracy, przestrzeni na refleksję i odpoczynek.

  • 18 sierpnia (piątek), godz. 18.00-20.00, wstęp wolny
  • Miejsce: Pracownia kulinarna "U Fani" (lub patio przed pracownią – w zależności od pogody)

Dowiemy się, jak możemy poczuć się lepiej w trudnych czasach. Porozmawiamy o relacjach w trzech aspektach naszego życia: relacji z ciałem, z innymi ludźmi oraz z samym sobą. Do udziału w cyklu zaprosiliśmy ekspertów, którzy w formie podcastów popularyzują ideę dbania o siebie:

  • 18 sierpnia – relacja z Ja, Dawid Bednarski (Złap oddech ze Śmiechem i Bednarskim), BRAK MIEJSC

    Nasze myśli na bieżąco opowiadają nam nas samych, często improwizując. Z chwili na chwilę przyjmujemy różne opowieści w naszych głowach za faktyczne relacje z naszego życia. Dobrze mi idzie – słabo mi idzie. Jestem tego warta – nie jestem tego warta. Jestem dobrym ojcem –nie jestem złym ojcem. Jedne opowieści nam służą, wspierają nas – inne obniżają nasz nastrój. Czy istnieje sposób, aby wyjść z narracji i choć chwilę odpocząć? Czy możemy na co dzień kultywować opowieści, które nam służą? Spotkamy się z ciałem i oddechem, aby poszukać odpowiedzi na te pytania w praktyce uważności (mindfulness).

Dawid Bednarski – certyfikowany nauczyciel mindfulness. Od 2018 roku prowadzi certyfikowane kursy mindfulness oraz otwartą praktykę uważności dla każdego. Współtworzy przestrzeń dla praktyków mindfulness w sieci, czyli Wyspę Spokoju. Razem z Andrzejem Śmiechem dzieli się spostrzeżeniami na temat świadomego życia w podcaście Złap oddech ze Śmiechem i Bednarskim.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl