Trzy dziewczynki siedzą na kanapie w galerii "Wyzwania nowoczesności" na wystawie stałej w Muzeum POLIN. W dłoniach trzymają podkładki na kartki i ołówki.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich
Edukacja

Warsztaty stacjonarne dla szkół

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej przedstawiają 1000-letnią historię Żydów polskich jako integralną część historii Polski. Uczą tolerancji, otwartości na świat i akceptacji różnorodności kulturowej.

Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi przez doświadczonych edukatorów i edukatorki. Tematy warsztatów oparte są o zagadnienia z podstawy programowej, twórczo je rozwijając i uzupełniając.

Dzieci ukraińskie podczas zająć mogą otrzymać, w ramach możliwości muzeum, wsparcie asystentki kulturowej z Ukrainy. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby podczas rezerwacji.

Przyjmujemy zgłoszenia rok szkolny 2024/2025.

Podstawowe informacje organizacyjne:

 

Szkoły podstawowe (klasy 1-3) →

Szkoły podstawowe (klasy 4-6) →

Szkoły podstawowe (klasy 7-8) →

Szkoły ponadpodstawowe →

Zarezerwuj warsztaty: [email protected]

 

Informacje organizacyjne

Jak zarezerwować warsztaty?

Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanymi warsztatami, wysyłając e-mail na adres: [email protected].

W mailu bardzo prosimy o zawarcie informacji:

  • Data (wybrany zakres dat),
  • Godzina,
  • Temat warsztatów,
  • Nazwa i adres szkoły,
  • Która to klasa / wiek dzieci,
  • Liczba uczniów i opiekunów,
  • Kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, telefon, adres e- mailowy),
  • Dodatkowe informacje o grupie (np. niepełnosprawności, profil, etc.),
  • Ewentualnie: dane do faktury.

Terminy warsztatów

Zajęcia odbywają się w Centrum Edukacyjnym i na wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie przy ulicy Anielewicza 6. Są one prowadzone w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach 10:15-12:15 oraz 13:00-15:00. Trwają 2 godz. (120 min) i są przeznaczone dla grup liczących nie więcej niż 30 osób.

Bardzo prosimy, aby każda grupa stawiała się w muzeum 15 min przed godziną rozpoczęcia zarezerwowanych zajęć. To konieczne ze względu na procedury bezpieczeństwa oraz inne czynności organizacyjne przed rozpoczęciem zajęć. Jeśli grupa spóźni się więcej niż 15 min, edukator ma prawo odwołać zajęcia lub je znacznie skrócić. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

Płatność

Koszt to 250 zł od grupy. Płatności za warsztaty dokonuje się za pośrednictwem systemu PayU najpóźniej 10 dni przed terminem zajęć.

"Podróż z klasą" oraz "Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą" – wizyta w Muzeum POLIN może być rozliczona w ramach dofinansowania wycieczek szkolnych z programów MEN i m.st. Warszawy.

Zachęcamy opiekunów do zapoznania się z zasadami współpracy podczas warsztatów →

Przypominamy również, że Muzeum POLIN jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia do Muzeum POLIN, informacje o projektach edukacyjnych i wydarzeniach specjalnych, prosimy wypełnić formularz.

Wystawa

Zapraszamy również do udziału w oprowadzaniu po wystawie stałej.

Regulamin uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych →