Nasz Muranów - leżaki wystawione przed siedzibą Muzeum POLIN.
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum

Nasz Muranów

Jako Muzeum POLIN czujemy się silnie związani z naszą dzielnicą. Razem z mieszkańcami Muranowa funkcjonujemy w miejscu dawnego serca żydowskiej Dzielnicy Północnej. Tu było też getto zrównane z ziemią przez Niemców. Po wojnie, gruz zrujnowanego miasta świadomie wykorzystano jako budulec nowych osiedli. Na ruinach miało zakwitnąć nowe życie. Tak też się stało.

Od momentu otwarcia muzeum współpraca z muranowskimi sąsiadami jest dla nas bardzo istotna. Wielokrotnie realizowaliśmy wspólne projekty: zarówno duże imprezy w rodzaju Dnia Sąsiada czy pikników  z okazji Dnia Dziecka, jak i kameralne, na przykład spektakl "Muranów 2014" czy akcja "The Cut" (2015) w ramach rezydencji artystycznych. Poniżej zamieszczamy informacje o naszych aktualnych działaniach.

Staramy się rozpoznawać sąsiedzkie potrzeby i oczekiwania. Staliśmy się uczestnikiem lokalnego dialogu o życiu codziennym i tożsamości dzielnicy. Współpracujemy także z organizacjami i podmiotami działającymi w naszej okolicy. Muzeum POLIN jest również inicjatorem partnerstwa lokalnego „Przepis na Muranów”.


Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać zaproszenia na specjalne wydarzenia dla sąsiadów, bezpłatne wejścia na wystawy oraz ciekawe informacje o życiu w naszej dzielnicy!

 

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do włączenia się w prace muranowskiego zespołu Muzeum POLIN, a także osoby chcące podzielić się swoimi opiniami: [email protected]