Muzeum
30.03.2020

Miejsce Przyjazne Seniorom - certyfikat dla Muzeum

Na zdjęciu grupa seniorów w przestrzeni wystawy stałej Muzeum POLIN - mężczyźni i kobiety oglądają ozdobny dach synagogi w Gwoźdźcu, której rekonstrukcja jest częścią wystawy
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum POLIN jest wśród 27 placówek w Warszawie, które otrzymały tytuł "Miejsca Przyjaznego Seniorom". To już piąta edycja konkursu, w którym Warszawska Rada Seniorów, rady dzielnicowe wraz z Urzędem m.st. Warszawy wybierają i nagradzają miejsca otwarte na potrzeby osób 60+. 

Ideą konkursu "Miejsce Przyjazne Seniorom" jest zmienianie świadomości społeczeństwa poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia. Muzeum prowadzi szereg działań i aktywności dla osób w wieku 60+.

Certyfikat otrzymaliśmy w kategorii poświęconej edukacji, dlatego szczególnie polecamy aktualne cykle wydarzeń, które są adresowane do seniorek i seniorów: "Senioralne piątki na wystawie" oraz spotkania "Wokół kultury żydowskiej". Wydarzenia odbywają się w muzeum lub w sieci, na platformie zoom.

 • Senioralne piątki na wystawie – cykl oprowadzań dla seniorów 

  W ostatni piątek miesiąca organizujemy dla seniorek i seniorów oprowadzania po wystawie stałej lub czasowej. Podczas spaceru z przewodnikiem poznajemy elementy tysiącletniej historii i kultury Żydów polskich, które omawiamy za każdym razem z nowej, ciekawej perspektywy. Po spacerze zapraszamy do sali edukacyjnej na dyskusję o wrażeniach z wystawy. W swobodnej atmosferze – przy kawie, herbacie i ciastkach – przewodnik odpowiada na pytania zainteresowanych oraz rozwija najciekawsze wątki poruszone w trakcie oprowadzania.

  Więcej o senioralnych piątkach >>
   
 • Wokół kultury żydowskiej – cykl spotkań dla seniorów

  Podczas spotkań "Wokół kultury żydowskiej" poznamy najważniejsze święta oraz tradycje żydowskie. Rozmawiamy m.in. o historii świąt, obrzędach oraz typowych przysmakach, które można znaleźć na żydowskim stole.

  Więcej o cyklu "Wokół żydowskiej kultury" >>