Dla dzieci

Maraton pytań na wystawie Wilhelma Sasnala

Grafika ilustracyjna
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Rodziny na start! Ruszamy z "Maratonem pytań" po wystawie "Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż".

Czy wystawa Wilhelma Sasnala w Muzeum POLIN jest tylko dla dorosłych? Tematy poruszane przez artystę na pewno nam to sugerują, jednak nie o wszystkim na takiej wystawie będziemy rozmawiać z najmłodszymi. Sztuka współczesna daje nam wolność interpretacji. Spotkanie dziecka z obrazem może wywołać zupełnie nowe emocje, myśli i pytania, bo sztukę dziecko przyjmuje bez zahamowań i ograniczeń.

Dziecko patrząc na obraz widzi TYLKO i AŻ obraz.  To kolor, faktura, forma mówi do niego. Z tego spotkania dziecka ze sztuką może zrodzić się zupełnie coś nowego i świeżego, ważnego nie tylko dla dziecka, ale także dla towarzyszących mu dorosłych.

Dlatego też bez obaw zapraszamy na wystawę „Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż” rodziny z dziećmi. Aby wspomóc takie rodzinne spotkanie ze sztuką współczesną przygotowaliśmy dla Was mini przewodnik, nasz „Maraton pytań”.  Traktujemy w nim najmłodszych widzów poważnie — nie tłumaczymy, nie podpowiadamy, nie narzucamy, za to zachęcamy do myślenia. Zadajemy pytania i zachęcamy do ich zadawania, w myśl, że same pytania często ważniejsze są niż odpowiedzi.

Gdzie znajdziesz "Maraton pytań"?

  • na wystawie "Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż", do odebrania bezpłatnie od 11 września
  • na stronie (poniżej) do wcześniejszego wydrukowania i pocięcia na poręczne karty zadań.

Gotowi do startu? Start!

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Załączniki:
  • Maraton pytań - karty pracy [PDF]
    Pobierz plik 2.34 MB / PDF