Edukacja
Zgłoszenia do 13.02.2023

Akcja Żonkile – wolontariat dla szkół z Warszawy i okolic

Wolontariusze akcji Żonkile
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki z Warszawy i okolic do zgłoszenia swojej szkoły do akcji Żonkile i włączenia się 19 kwietnia w obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Jeśli chcesz wraz z uczniami i uczennicami rozdawać żonkile na ulicach Warszawy, wyślij formularz zgłoszeniowy do 13 lutego.

Uwaga! Propozycja włączenia się w wolontariat szkolny w ramach akcji Żonkile dotyczy tylko szkół z Warszawy i okolic.

Uczennice i uczniowie warszawskich szkół, którzy mają (rocznikowo) 14 lat mogą zostać wolontariuszami akcji Żonkile i 19 kwietnia wyjść na ulice Warszawy, by wręczać przechodniom papierowe kwiaty.

Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki do zgłoszenia swojej szkoły, odbycia szkolenia organizacyjno-merytorycznego w Muzeum POLIN i koordynowania działań Państwa uczniów i uczennic w dniu akcji.

Muzeum zapewni uczniom papierowe żonkile, identyfikatory oraz ulotki, dzięki którym będą rozpoznawalni jako wolontariusze akcji Żonkile.

Termin szkolenia, miejsce oraz godziny rozdawania żonkili przez uczniów zostaną uzgodnione z koordynatorem z Muzeum POLIN w późniejszym etapie.

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy wybuchu powstania tysiące papierowych żonkili.

 

Do udziału w wolontariacie szkolnym w ramach akcji Żonkile można zgłaszać się do 13 lutego.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości (prosimy o sprawdzenie, czy nie trafiła ona do folderu ze spamem), prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Kontakt:

[email protected]

Wkrótce udostępnimy również numer infolinii uruchomionej specjalnie na potrzeby akcji Żonkile.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Partnerem działań edukacyjnych w ramach Akcji Żonkile jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Logo FRSI - Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.