Edukacja
Rekrutacja zakończona

Akcja Żonkile – wolontariat dla szkół z Warszawy i okolic

Wolontariusze akcji Żonkile
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie nauczycieli i nauczycielek z Warszawy i okolic oraz zgłoszenia szkół do wolontariatu akcji Żonkile.

Zachęcamy wszystkie szkoły do włączenia się 19 kwietnia w obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim oraz skorzystania z naszych materiałów edukacyjnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 kwietnia.

Uwaga! Rekrutacja szkół z Warszawy na wolontariat została zakończona. Propozycja włączenia się w wolontariat szkolny w ramach akcji Żonkile dotyczyła tylko szkół z Warszawy i okolic.

Pozytywnie zaskoczyła nas liczba zgłoszeń z Warszawy i okolic oraz chęć uczestnictwa w tegorocznym wolontariacie wraz z uczniami i uczennicami. Jednak ze względów organizacyjnych nie możemy przyjąć kolejnych placówek do tej formy działania. Muzeum zapewnia zarejestrowanym osobom papierowe żonkile, identyfikatory oraz ulotki, dzięki którym będą rozpoznawalne jako wolontariusze akcji Żonkile.

Wszystkie szkoły zachęcamy do włączenia w akcję Żonkile w inny sposób, np. poprzez przygotowanie wydarzeń edukacyjnych, takich jak pokazy filmowe.

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznicę powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy wybuchu powstania tysiące papierowych żonkili.

 

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości (prosimy o sprawdzenie, czy nie trafiła ona do folderu ze spamem), prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Kontakt:

[email protected]

tel. 604 448 410

Logo organizatorów i partnerów akcji Żonkile 2023

Partnerem działań edukacyjnych w ramach Akcji Żonkile jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Logo FRSI - Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.