Edukacja
Zgłoszenia do 19.09.2022 - konkurs rozstrzygnięty

Konkurs na realizację filmu animowanego

Muzeum POLIN, budynek
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ogłasza konkurs filmowy na realizację animowanego, krótkometrażowego filmu na podstawie scenariusza będącego adaptacją reportażu Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem". Finalista/finalistka konkursu otrzyma do 200 tys. zł brutto na stworzenie filmu.

Celem konkursu jest stworzenie animowanego, krótkometrażowego filmu edukacyjnego na podstawie scenariusza będącego adaptacją reportażu Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem".

Zwycięski film będzie stanowić materiał edukacyjny skierowany do uczniów i uczennic klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Jego premiera odbędzie się w 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim w ramach akcji Żonkile.

 

Zgłoszenia

Oferta powinna zawierać: opis koncepcji plastycznej filmu, moodbook filmu, storyboard fragmentu scenariusza adaptacji, portret dwójki bohaterów oraz wstępny budżetu całego filmu. 

Film ma być zrealizowany dowolną i zaproponowaną przez twórców techniką opartą na animacji. Dopuszcza się formy łączenia animacji z innymi technikami, np. z wykorzystaniem materiałów archiwalnych. 

Uczestnicy konkursu będą musieli wykazać w swoim portfolio dwa zrealizowane filmy o dowolnym metrażu, udostępnione publiczności w Internecie, kinie, na festiwalu, w telewizji lub innym kanale, w którym mogłaby go obejrzeć widownia.

Jury będzie oceniać przede wszystkim dostosowanie języka plastycznego do odbiorców oraz zastosowanie się do zaleceń i wskazówek związanych z nauczaniem o II wojnie światowej i Zagładzie, zgodność z tematem konkursu oraz realność założeń produkcyjnych.

Jury konkursu wyłoni jedną koncepcję na realizacje materiałów filmowych.

Zasady konkursu >>

Finalista konkursu otrzyma 200 tys. zł brutto na stworzenie filmu (wartość uzależniona od złożonego projektu, który powinien uwzględniać wstępny budżet).

Kontakt: [email protected]

Pytania można kierować do 31 sierpnia 2022 na adres [email protected]. Odpowiedzi na pytania przesłane drogą mailową zostaną opublikowane w zakładce Najczęściej zadawane pytania (FAQ) nie później niż 5 dni przed upływem terminu nadsyłania ofert.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl