Muzeum

Wiosna w Muzeum POLIN pod znakiem dostępności

Zwiedzający z niepełnosprawnościami – niewidomi, osoba na wózku, z psem przewodnikiem –  w holu Muzeum POLIN.
fot. D. Matłoch / Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dba o dostępność swojej oferty kulturalnej dla osób z niepełnosprawnościami. Nie inaczej będzie w najbliższych miesiącach. Muzeum POLIN przygotowało wiele wydarzeń dostosowanych do potrzeb zwiedzających z niepełnosprawnościami.

Od 11 marca można oglądać wystawę czasową "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna". Nowa ekspozycja w Muzeum POLIN przybliża żydowską kulturę w różnych zakątkach świata, m.in. charakterystyczne potrawy, sposób ich przyrządzania, pochodzenie i znaczenie. Wystawie towarzyszy wiele wydarzeń, w tym dostępnych dla zwiedzających z niepełnosprawnościami.

Wystawa "Od kuchni" może być bardzo ciekawą propozycją dla osób z niepełnosprawnościami. Odkrywany i poznawany rożnymi zmysłami świat smaków i zapachów kuchni żydowskiej, z pewnością zainteresuje osoby z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Kuchnia i gotowanie to temat bliski każdej grupie, łatwy do przełożenia na codziennie życie, dlatego też wizyta dla osób z niepełnosprawnościami może stać się inspiracją do rozpoczęcia kulinarnej przygody z nowymi smakami i tradycjami – mówi Wioleta Jóźwiak, koordynatorka ds. dostępności w Muzeum POLIN.

Poniżej pełny program wydarzeń dla osób z niepełnosprawnościami na wystawie czasowej "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna"

Fotografia od kuchni >>

Rodzinne warsztaty kulinarne >>

Spotkania dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu >>

"Movie-my na głos" – cykl filmowy >>

Oprowadzania w PJM, tyflografiki i audiodeskrypcja >>

Koncerty przyjazne sensorycznie w ramach akcji Żonkile >>

Udogodnienia dla osób z różnymi niepełnosprawnościami >>

Szczegółowe informacje nt. dostępności Muzeum POLIN: