Zbiory

Król Maciuś I – 600 PLN

Rysunek przedstawia bohatera książki Janusza Korczaka – Króla Maciusia Pierwszego z książką "Król Maciuś Pierwszy". Ta oryginalna ilustracja jest jedną z cyklu, który został przygotowany przez znaną polską artystkę, Iwonę Chmielewską do wystawy czasowej dla dzieci "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania Niepodległości", którą prezentowaliśmy w muzeum w 2018 i 2019 roku. Obiekt może być prezentowany w gablocie w Centrum Informacji Historycznej.

"Król Maciuś Pierwszy", wydany w  1923 r., to klasyka literatury dziecięcej, czytana przez dzieci z całego świata po dziś dzień.

  • Iwona Chmielewska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych, szczególnie popularną w Korei Południowej. Wielokrotnie uhonorowana międzynarodowymi nagrodami, jej prace były prezentowane na licznych wystawach, w tym w Bolonii, Bratysławie, Frankfurcie, Kopenhadze, Ljubljanie, Monachium, Rzymie, Seulu, Tokio i Warszawie. Przeczytaj więcej o wystawie tutaj >>

Chcę się zaopiekować!

Partnerem projektu "Zaopiekuj się obiektem" jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, jeden ze współzałożycieli Muzeum POLIN, posiadający status organizacji pożytku publicznego. Darowizny w ramach projektu są zbierane przez Stowarzyszenie i mogą być odliczone od podatku.

Logo Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny