Muzeum
19.04.2020

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2020. Dołącz wirtualnie!

Już po raz ósmy zachęcamy Państwa do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Po raz kolejny pragniemy upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.

Będzie to szczególna edycja, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.

Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.

W tym roku, wyjątkowo, na ulicach Warszawy nie spotkamy wolontariuszy rozdających żonkile – symbol pamięci o Powstaniu. Możemy jednak wyhodować kwiat w domowym zaciszu. To proste i wcale nie wymaga ogrodniczego zacięcia.

  1. Wystarczy ze strony POBRAĆ SZABLON, wydrukować go i złożyć (pomoże nam w tym WIDEOINSTRUKCJA, widoczna także powyżej).
  2. Zdjęcie z gotowym żonkilem opatrujemy hasztagami: #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile i umieszczamy w mediach społecznościowych.

Co, jeśli nie mamy w domu drukarki? Nie wszystko stracone! Możemy zaangażować się w akcję, dodając nakładkę na zdjęcie profilowe na Facebooku. Nakładka jest dostępna tutaj >>

Zachęcamy także do dzielenia się w sieci specjalną rocznicową grafiką, która pojawi się 19 kwietnia na profilach Muzeum POLIN w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter.
Pamiętajmy o hasztagach: #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile.

W tych niepewnych czasach wspomnijmy tych, którzy ginęli bez żadnej nadziei, sami pielęgnując życzliwość, wzajemny szacunek, troskę o dobro wspólne i solidarność z potrzebującymi.

Choć nie możemy się spotkać, bądźmy tego dnia razem. Niech połączy nas Pamięć.

 

Akcję Żonkile 2020 wspierają:

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej