Spacer
21.05.2022

"Wiele historii" – bezpłatny spacer w języku białoruskim

Tatsiana Kazak - prowadząca spacer w języku białoruskim - uśmiecha się. Siedzi na stoliku w galerii "Wyzwania nowoczesności" w Muzeum POLIN.
Tatsiana Kazak, fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na autorskie oprowadzanie w języku białoruskim po wystawie stałej prezentującej 1000 lat historii Żydów polskich, które poprowadzi Tatsiana Kazak.

Podczas naszej wędrówki przeniesiemy się w czasie i spojrzymy na początki osiedlania się Żydów w Polsce. Po drodze odwiedzimy Nieśwież, Mir i Gwoździec, gdzie udamy się do synagogi, aby podziwiać piękne malowidła i zastanowić się nad ich symboliką. W trakcie oprowadzania porozmawiamy o wspólnej polsko-białorusko-żydowskiej historii. Przyjrzymy się biografiom różnych osób. Ich losy pokazują nam przenikanie różnych tożsamości i kultur. Zastanowimy się nad żydowskim dziedzictwem, które często łączyło przedstawicieli różnych narodów.

Tatsiana Kazak – urodzona w 1983 roku w Grodnie. Jest przewodniczką po Warszawie i jej muzeach. Studiowała historię na Uniwersytecie w Grodnie, tytuł magistra uzyskała na Europejskim Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie. Organizuje i prowadzi spacery po różnych dzielnicach Warszawy dla emigrantów. Od 2011 roku mieszka i pracuje w Warszawie. 

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl