Spacer
1, 8.10.2022

Wędrujący Uniwersytet Muranowski: Miasto w ruchu – alternatywne spacery

Kilka kobiet w słuchawkach spaceruje po zielonej łące przy Muzeum POLIN.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i współczesnością Muranowa na alternatywne oprowadzania po okolicy. Spacery będą opierać się na indywidualnych opowieściach mieszkanek i pasjonatek Muranowa, które dzięki muzyce, choreografii i pracy z ciałem oprowadzą przybyłych gości po wybranych zakamarkach osiedla, odkrywając przed nimi jego historie.

Spacery są zwieńczeniem projektu "Wędrujący Uniwersytet Muranowski: Miasto w ruchu", którego uczestniczki wzięły udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez choreografkę i tancerkę Weronikę Pelczyńską oraz antropolożkę Aleksandrę Janus. Na cykl warsztatowy złożyły się zarówno spotkania inspirujące i wzmacniające uczestniczki w opowiadaniu własnych historii, pokazujące nowe narzędzia i techniki narracyjne, jak i warsztaty z pracy z ciałem i przekładania opowieści na narzędzia performatywne. 

Oprowadzają: Agnieszka Górska, Aleksandra Zagroba, Anna Wiśniewska, Kinga Senczyk, Małgorzata Berwid, Urszula Iwińska, Urszula Strych, Viera Hres.

Zespół projektu:

  • Koncepcja choreograficzna, prowadzenie warsztatów: Weronika Pelczyńska
  • Opieka narracyjna, prowadzenie warsztatów: Aleksandra Janus
  • Współpraca choreograficzna: Magda Fejdasz
  • Współpraca lektorska: Weronika Nockowska
  • Muzyka: Natan Kryszk
  • Nagrania: Wojciech Perczyński
  • Koordynacja: Ewa Chomicka, Alicja Kaczmarek-Poławska (Muzeum POLIN)

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl