Warsztaty
4, 18.02.2023

Warsztaty kreatywnego pisania z Loesje

Kobieta trzyma przed sobą kartkę z napisem Kto decyduje, co jest niemożliwe. Loesje.
fot. K. Leszczyńska

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty kreatywnego pisania, podczas których wspólnie stworzymy hasła na plakaty Loesje.

  • 4, 18 lutego (soboty), godz. 12.00-15.00 – nabór zakończony
  • Muzeum POLIN

Zależy nam na stworzeniu wariacji na temat słów wypowiedzianych przez Mariana Turskiego w Auschwitz 27 stycznia 2020 roku – "Nie bądź obojętny". 

Podczas warsztatów pobudzimy wyobraźnię i uruchomimy twórcze myślenie. Będziemy wymyślać hasła, które będą zwracać uwagę ludzi na wartości dla nas szczególnie ważne – empatię, szacunek, tolerancję, pomaganie słabszym. Gotowe plakaty, sygnowane znakiem Loesje, rozwiesimy w różnych miejscach Warszawy.

Warsztaty Loesje nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania. Wykorzystują proste, ale efektywne techniki i narzędzia, a dodatkowo są skonstruowane tak, aby stymulować aktywność całej grupy i dawać każdej osobie indywidualną możliwość swobodnego wypowiadania się na wszystkich etapach spotkania.

Loesje [luszje] to pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, a hasła nim podpisane odzwierciedlają to optymistyczne podejście.

Zamiast pouczać, teksty Loesje zachęcają do refleksji, działania i dyskusji oraz krytycznego, ale i konstruktywnego spojrzenia. Dowiedz się więcej na stronie Loesje >>

 

Limit miejsc: 15 osób. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników na podstawie aplikacji. Organizator zastrzega sobie możliwość zamknięcia listy uczestników wcześniej niż 31 stycznia.

Warsztaty odbędą się w formie stacjonarnej w Muzeum POLIN.

Warsztaty są częścią programu "Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim".

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl