Edukacja

„WARSZAWA: WIELOKULTURA”

Pięć osób spaceruje przy warszawskim Barbakanie.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Już w piątek 8 listopada 2013 r. zapraszamy na wydarzenie rozpoczynające trzyletni cykl działań związanych z wielokulturowością Warszawy.

Przedstawiciele warszawskich organizacji i instytucji opowiedzą o swoich inicjatywach podejmowanych na polu dialogu międzykulturowego. Poznamy przykłady zróżnicowanych działań – od portalu internetowego przez projekty edukacyjne, sportowe, muzyczne po pomysł stworzenia warszawskiego centrum zajmującego się wielokulturowością. Będzie to szansa poznania różnych perspektyw przyjmowanych przez organizacje i zastanowienia się nad podejmowanymi wątkami. Jak mówić o wielokulturowości? Jak nie popadać w schematyzm przy podejmowaniu tematu współistnienia kultur? W jaki sposób realizować międzykulturowe projekty, by nie wykluczały mniejszości? Na te pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi w trakcie dyskusji. Zapraszamy działaczy wielokulturowych, animatorów kultury, aktywistów, badaczy, a także wszystkich tych, dla których kwestia współistnienia obok siebie różnych kultur, grup i społeczności jest tematem ważnym, zapraszającym do dialogu.

Udział w dyskusji wezmą: Mamadou Diouf (Fundator Fundacji „Afryka Inaczej”), Zuzanna Dłużniewska (Redaktorka portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur), Krzysztof Jarymowicz (Dyrektor Fundacji Dla Wolności), Jakub Petelewicz (Dyrektor Edukacyjny Fundacji Forum Dialogu Między Narodami) i Magdalena Wojno (Członkini Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców, Urząd m.st. Warszawy).

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa”:

  • 10 listopada 2013, godz. 15.00, WIELOKULTUROWOŚĆ LOKALNIE – debata i warsztaty projektowe
  • 15-17 listopada 2013, WIELOWARSZAWA: TOŻSAMOŚĆ MIASTA, warsztaty dziennikarsko-filmowe
  • 21 listopada 2013, godz. 20:00, pokaz filmu „MOJA WARSZAWA”, reż. M. Zmarz-Koczanowicz

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.
Więcej informacji wkrótce na stronie muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni