Spacer
7.09.2023

Ulice getta – cykl spacerów senioralnych

Kobieta trzyma przed sobą fragment jakiejś gazety. Obok stoją inni uczestnicy spaceru i przewodniczka z mikrofonem przy ustach.
fot. D. Olszyńska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Gdzie w Warszawie znajdowało się getto? Które ulice znalazły się w jego obrębie? Dlaczego niektóre z nich wyłączono? Seniorki i seniorów zapraszamy na cykl monograficznych spacerów poświęconych wybranym ulicom żydowskiej Warszawy.

  • 7 września (czwartek), godz. 11.00, spacer po ulicy Miłej
  • Miejsce zbiórki: obok tzw. kopca Anielewicza na rogu ulic Miłej i Dubois
  • Zapisy od 28 sierpnia (poniedziałek)
  • Spacery są bezpłatne, prowadzimy zapisy telefonicznie w godz. 10.00-15.00 pod numerem: 22 471 03 01 wew. 2, można też wysłać e-mail na adres: [email protected]

Ze zgiełku dzisiejszej Warszawy wyłowimy głosy i historie ludzi, którzy mieszkali przy "tych" ulicach w czasie okupacji. Ich życie toczyło się za murami, po których właściwie nie ma już śladów. W czasie spacerów będziemy wspólnie poszukiwać okruchów przeszłości: czasem będą to skrawki bruku, czasem resztki kamienic, czasem zagrzebane w ziemi cegły. Spojrzymy też na stare zdjęcia i mapy. Sprawdzimy, co mówią o historii tych ulic i ich mieszkańców.


Zobacz książeczkę do nabożeństwa z kolekcji "Pamiątki rodziny Kramsztyków" na portalu w muzeach.pl >>

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl