Spacer
16.08.2020

Tu kupisz i zjesz wszystko – spacer miejski

Spacer, Muzeum POLIN - na zdjęciu grupa osób w jesiennych ubraniach w przestrzeni miasta. Kobieta w czerwonym płaszczu trzyma przed sobą wydrukowane zdjęcia, unosi je do góry, żeby reszta je dobrze obejrzała.
Na zdjęciu grupa osób w jesiennych ubraniach w przestrzeni miasta. Kobieta w czerwonym płaszczu trzyma przed sobą wydrukowane zdjęcia, unosi je do góry, żeby reszta je dobrze obejrzała, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Spacer miejski, podczas którego opowiemy o żydowskich zwyczajach kulinarnych oraz sklepach i restauracjach w dawnej Warszawie.

  • 16 sierpnia (niedziela), godz. 14.30, bilety 20 zł/ 15 zł / 1 zł, KUP BILET >>

W okresie międzywojennym Żydówki bardzo często zadawały sobie pytanie: gdzie kupić najlepsze warzywa, kaszę i mięso? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie podążając śladami nieistniejących już bazarów, sklepów i jatek. Odszukamy również na kulinarnej mapie miejsca, gdzie mogliśmy spotkać amatorów gefilte fisz i gęsiego pipka.

Przy okazji wszyscy będą się mogli dowiedzieć, jakie potrawy kryją się, pod nazwami, które przetrwały po dziś dzień. Czy dzisiaj również można ich gdzieś skosztować? A może, któreś z tych miejsc o których opowiadamy, istnieje do dziś? Tego wszystkiego dowiesz się na naszym spacerze.

Spacer poprowadzi:

  • Agnieszka Kuś, historyczka zajmująca się kulturą kulinarną oraz przewodniczka. Smacznymi "odkryciami" dzieli się z turystami, których oprowadza w Muzeum Polin i po Warszawie. W Radiu POLIN będzie można ją usłyszeć w audycjach "Podróże z Radiem POLIN". Prowadzi autorskiego bloga turystyczno-kulinarnego "Patrzę i jem" oraz redaguje dział kulinarny w serwisie społecznościowym "Warszawa Express". Absolwentka podyplomowych  "Food Studies" na SWPS i Studiów Polsko-Żydowskich w Instytucie Badań Literackich PAN