Edukacja

TOŻSAMOŚĆ MIASTA: MIASTO PODZIELONE?

Słup na tle zielonego parkanu.
fot. Flickr/Lainmoon CC BY NC SA 2.0

23 listopada 2013 r. o godz. 10 zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych.

Warsztaty TOŻSAMOŚĆ MIASTA: MIASTO PODZIELONE? będą próbą aktywnej obserwacji miasta, podczas której za pośrednictwem aparatów uczestnicy zastanowią się czy istnieje Warszawa A i Warszawa B i kto w nich mieszka? Jak sami mieszkańcy definiują przestrzenne podziały – osiedlowe lub dzielnicowe, jak one przebiegają, co jest ich motorem? Gdzie leży granica podziałów naturalnych, a gdzie tych kreowanych przez media, polityków i samych mieszkańców Warszawy? Warsztaty będą prowadzone przez wybitną fotoreporterkę Hannę Musiałównę, dzięki czemu uczestnicy dowiedzą się, na czym polega myślenie poprzez fotografię, obrazowanie za pomocą kadrów określonej sytuacji społecznej, z jakimi pytaniami i wyzwaniami mierzy się w swej codziennej pracy fotoreporter. 

Hanna Musiałówna – fotoreporterka od ponad 40 lat wierna fotografii o tematyce społecznej. Od blisko 20 lat jest stałym współpracownikiem tygodnika „Polityka”, gdzie opublikowała ponad sto fotoreportaży w rubryce „Na własne oczy”. Kuratorka wystaw „Polska lat 70”, „Polskie drogi”, archiwalnych wystaw i galerii multimedialnych z okazji  rocznic: sierpnia ‘80, Okrągłego Stołu, wybuchu stanu wojennego. Jej fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, w fototece ZPAF, w katalogach fotografii kolekcjonerskiej oraz w wielu książkach i publikacjach na temat polskiej rzeczywistości. Członkini ZPAF, ZAIKS i SDP.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: [email protected]

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Kolejny warsztat w ramach cyklu:

23 listopada, godz. 13.00 – warsztat twórczy MENTALNA MAPA STOLICY – MIEJSCE I PRZESTRZEŃ

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni