Warsztaty
24.09.2021

TISZ Festiwal: Uga Szabatowa z sukotowym twistem – międzypokoleniowe warsztaty 

Na obrazie widzimy chałki w koszyczku na pieczywo, stojącym na stole.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Nasze międzypokoleniowe warsztaty kulinarne Uga nie bez przyczyny wzięły nazwę od hebrajskiego słowa oznaczającego "ciasto" – każda Uga pozostawia uczestniczki i uczestników z samymi słodkimi uczuciami!

  • 24 września (piątek), godz. 18.00 – 21.00
  • Miejsce: JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A, Warszawa oraz Facebook JCC Warszawa
  • Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.
  • Zapisy: [email protected] 

W ramach tegorocznego TISZ Festiwalu zapraszamy do JCC na międzypokoleniowe warsztaty, w ramach których na warsztat weźmiemy tradycyjne szabatowe przysmaki kuchni Żydów aszkenazyjskich. Zapleciemy chałki, a do chałek... przygotujemy pyszne niespodzianki!

Jak co roku, TISZ  Festiwal ma miejsce w trakcie żydowskiego święta Sukot, w trakcie którego religijni Żydzi przenoszą swoje życie do zbudowanych przy domu kuczek. Zwyczaj ten jest upamiętnieniem okresu, kiedy wędrujący przez pustynię Izraelici mieszkali w tymczasowych schronieniach.

Choć większości z nas taka perspektywa tymczasowego mieszkania w trakcie wędrówki wydaje się nader odległa, nie wszyscy mają przywilej posiadania stałego miejsca zamieszkania i o takich "niewidzialnych" sąsiadach też nie należy zapominać!

Nasz sukotowy twist będzie zatem polegał na tym, że oprócz tego, że uczestniczki i uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować potrawy, których sami spróbują, przygotują tyle porcji, że część zapakują "na wynos", by uzupełnić szafkę Serce Miasta, które wspiera osoby w kryzysie bezdomności!

Czyli przyjemne + przyjemne! Warsztaty poprowadzi Maryla Musidłowska.

Zapraszamy do rodzinnych zapisów międzypokoleniowych uczestniczki i uczestników od lat 6 wzwyż!

Wydarzenie towarzyszące organizowane przez JCC Warszawa.