Wydarzenie
30.09.2023

TISZ Festiwal: Piknik międzykulturowy SDK Słonecznik i Młodzieżowego Centrum Wielokulturowego

Ludzie stoją lub siedzą na trawie pod drzewami w parku.
fot. W. Kaniewski

Czy kiszone jest smaczne? Co daje sezonowość w kuchni? Czy smaki żydowskie przenikają do innych kultur, czy inne kultury do żydowskiej kuchni? Jak gotować, by nie marnować? Potraktujemy wspólne gotowanie i jedzenie jako okazję do namysłu i nawiązywania relacji. Zobaczmy, co nas łączy, a co pysznie różni. Wrócimy pamięcią do żydowskiej tradycji kulinarnej, z której tak wiele czerpiemy! W niespiesznym tempie będziemy zapoznawać się z kulinarnymi tradycjami i ze sobą. Jak na kulinarne zamieszanie przystało, będziemy się dzielić posiłkiem z innymi.

  • 30 września (sobota), godz. 10.00-14.00
  • Miejsce: Kobiety Wędrowne, ul. Wilcza 60
  • Bilety: wstęp wolny

Wielokulturowe Centrum Młodzieżowe to grupa dla młodzieży, która działa przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i zapewnia bezpieczną, przyjazną przestrzeń osobom z różnych środowisk kulturowych, aby umożliwić spotkanie się, poznanie innych ludzi i zaangażowanie w różne działania, warsztaty i aktywności.

Solidarny Dom Kultury "Słonecznik" powstał jako kryzysowe centrum solidarności i wsparcia w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukrainę. Obecnie funkcjonuje jako otwarty, solidarny, wielojęzyczny i wielokulturowy dom kultury.

Wydarzenie towarzyszące organizowane przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Logo Muzeum Sztuki Nowoczesnej