Seminarium "Pamięć o Zagładzie Romów"
Jakie są próby upamiętniania Porajmos, czyli Zagłady Romów? Kto i w jaki sposób podejmuje te temat? Jak przebiegają obchody Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przypadającego 2 sierpnia? Jak w przywracanie pamięci o historii Romów mogą włączyć się organizacje, które na co dzień zajmują się innymi tematami? Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Fundacja Dialog-Pheniben zapraszają na bezpłatne seminarium "Pamięć o Zagładzie Romów".
- 4 sierpnia (piątek), godz. 11.30-17.30, wstęp wolny
Seminarium będzie okazją do poruszenia tych pytań i wspólnego zastanowienia się nad pamięcią/niepamięcią oraz możliwościami wspólnych działań w przyszłości. Chcemy stworzyć platformę do pogłębienia wiedzy oraz spotkania i dyskusji.
Seminarium kierujemy przede wszystkim do osób, które pracują w muzeach, domach kultury, bibliotekach, instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i które do tej pory nie zajmowały się historią Romów. Udział w seminarium jest bezpłatny, organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu i zakwaterowania w Warszawie.
Program seminarium oraz informacje o prowadzących dostępne są TUTAJ >>
W dniach 2-3 sierpnia Muzeum POLIN organizuje także dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne „Romowie w Polsce – wyobrażenia, spotkania, postawy”. Więcej informacji >>
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Dialog Pheniben
Wydarzenie realizowane w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Polsko – norweskie działania bilateralne w 2017 r.”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię oraz z budżetu Państwa.