Warsztaty
25.06.2022

Sąsiedzka rabatka – tęczowe warsztaty ogrodnicze z Łukaszem Skopem

Kilka osób - uczestników warsztatów ogrodniczych - sadzi kwiaty.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zostań miejskim ogrodnikiem! "POLIN na Łące" zaprasza mieszkańców i mieszkanki Warszawy, a szczególnie muranowian i muranowianki, do wspólnego sadzenia kwiatów i ziół na Łące – zielonym skwerze przed Muzeum POLIN. Naszym przewodnikiem po miejskim ogrodnictwie będzie Łukasz Skop.

  • 25 czerwca (sobota), godz. 10.00-15.00, BRAK MIEJSC
  • Miejsce: "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)

Czerwiec jest Miesiącem Dumy LGBTQ+. Zabierzcie ze sobą tęczowe akcenty (gadżety, części garderoby) i wspólnie zasadźmy kolorową rabatkę.

W tym roku rabatka oraz skrzynie i donice na łące przy Muzeum POLIN zakwitną na tęczowo. Chcemy, aby barwne kwiaty stały się symbolem solidarności ze społecznością LGBTQ+. Wręczając kwiaty, można wyrazić i przekazać swoje emocje, a my łącząc wszystkie kolory tęczy w jednym miejscu, włączymy się w czerwcowe święto Miesiąca Dumy (Pride Month).

Ale to nie wszystko! Poprzez ogrodnictwo możemy odnowić i umocnić nadszarpnięty w czasie pandemii kontakt z naturą, wsłuchać się w jej potrzeby i nauczyć na nie odpowiadać. Każdy kwiat i każdy kolor ma coś innego do zaoferowania – bogactwo zapachów, faktur, a nawet smaków w przypadku jadalnych kwiatów i ziół, których również nie zabraknie w naszych nasadzeniach.

Zapraszamy gości i gościnie z Ukrainy. Podczas zajęć obecna będzie tłumaczka języka ukraińskiego.

Łukasz Skop – mgr inż. biotechnologii roślin. Prowadzi bloga Bez Ogródek oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W Dzień Dobry TVN jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem "Co z tego wyrośnie?", gdzie pokazuje, jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl