Różni ludzie, różne spojrzenia – autorskie oprowadzania po wystawie Wilhelma Sasnala "Taki pejzaż"
image

image

Cykl autorskich spacerów po wystawie "Taki pejzaż", podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać indywidualne podejście do sztuki Wilhelma Sasnala osób reprezentujących różne obszary: sztuki, edukacji, krytyki, działań społecznych.
- Ogłoszenie w języku ukraińskim >>
- 11 grudnia 2021, godz. 12.00-13.00 – oprowadzanie stacjonarne w języku ukraińskim
- Liczba miejsc na oprowadzanie stacjonarne jest ograniczona.
- Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na spacer tylko na zapisy, na adres: [email protected]. Jednorazowo można zarezerwować 2 wejściówki.
Cykl realizowany jest w formie hybrydowej. Zachęcamy do udziału w spacerach na żywo, a także do oglądania spotkań online, z których najbliższe odbędzie się 18 grudnia o godz. 14.30 na kanale Facebook Muzeum POLIN >>
Zapraszamy na autorskie oprowadzanie po wystawie Wilhelma Sasnala "Taki Pejzaż" w języku ukraińskim, które poprowadzi artystka interdyscyplinarna Marta Romankiv.
W trakcie spaceru skupimy się na zaczerpniętych z traumatycznej wojennej i powojennej historii, jednak wciąż aktualnych dziś zagadnieniach społeczno-politycznych, które wyraźnie przejawiają się w dziełach Wilhelma Sasnala. Spacer będzie przestrzenią do rozmowy o sztuce, ale także do własnych refleksji nad tematem tożsamości w kontekście obecnie zachodzących procesów migracyjnych, w szczególny sposób widocznych dzisiaj w Polsce.
Marta Romankiv – urodzona w 1995 roku we Lwowie. Jest artystką interdyscyplinarną, twórczynią instalacji, prac wideo oraz sytuacji społecznych. Studiowała na kierunku Sztuka i Media Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Tytuł magistra uzyskała na Akademii Sztuki w Szczecinie. Jest doktorantką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Swoją działalność skupia głównie wokół tematu wykluczenia społecznego, a zwłaszcza tematyki narodowości, obywatelstwa oraz związanych z tym nierówności społecznych. Jej projekty najczęściej mają charakter partycypacyjny i znajdują się na pograniczu stref aktywizmu, nauk społecznych i sztuki. Artystka mieszka i pracuje w Polsce od 2015 roku.