Spacer
14.07.2024

"Poznajemy żydowski Muranów"

Uczestnicy spaceru z przewodnikiem idą ulicą ulicą Anielewicza. W tle drzewa i budynek Muzeum POLIN.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na autorskie spotkanie w języku białoruskim z Tatsianą Kazak, która zabierze nas w podróż w czasie po żydowskim Muranowie.

Spacery w języku białoruskim:

Podczas spaceru udamy się na Muranów, gdzie będziemy szukać śladów życia i miejsc, które kiedyś istniały. Zobaczymy również, jak wygląda współczesne życie w dawnej żydowskiej Dzielnicy Północnej. Poznamy unikalną koncepcję osiedla mieszkaniowego Muranów, zbudowanego na gruzach getta, oraz poznamy ciekawe przykłady pamięci o dawnych mieszkańcach w postaci murali.

UWAGA: Prosimy przygotować się do przejścia około dwóch kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień – wodę do picia i nakrycie głowy. Na trasie spaceru znajdują się wzniesienia i schody.

Tatsiana Kazak – urodziła się w 1983 roku w Grodnie. Jest przewodniczką po Warszawie oraz stołecznych muzeach. Studiowała historię na Uniwersytecie w Grodnie, tytuł magistra uzyskała na Europejskim Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie. Organizuje i prowadzi spacery dla emigrantów po różnych dzielnicach Warszawy. Od 2011 mieszka i pracuje w Warszawie.

Dofinansowano:

Logotyp Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych