Edukacja

Pokaz filmu „Moja Warszawa”

Kamienica i wieżowiec w Warszawie
fot. Materiały prasowe

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa” – pokaz filmu „Moja Warszawa” Marii Zmarz-Koczanowicz, a po projekcji na spotkanie z reżyserką.

Film „Moja Warszawa” to kolejny głos w dyskusji na temat warszawskiej tożsamości. Jest to portret stolicy nakreślony na podstawie wypowiedzi jej mieszkańców, m.in. Anny Beaty Bohdziewicz – fotografki, Małgorzaty Baranowskiej – poetki i historyczki literatury, Grzegorza Jarzyny – reżysera teatralnego, Tadeusza Sobolewskiego – krytyka filmowego i dziennikarza, muzyków z grup Hemp Gru i Molesta Ewenement. Każdy z nich dzieli się z widzem własnym, subiektywnym obrazem miasta, który nosi w sobie. Składają się nań miejsca kameralne, prywatne i te najbardziej znane, uwielbiane i znienawidzone. Za muzyczną oprawę filmu posłużyły utwory hip-hopowe oraz  stare warszawskie szlagiery, doskonale ilustrujące Warszawę sprzed lat. 

Podczas dyskusji z reżyserką postaramy się zastanowić, jaki obraz Warszawy wyłonił się ze spotkań twórczyni filmu z jej rozmówcami, czy wielość ambiwalentnych odczuć, subiektywnych pamięci  i wrażeń, jakie składają się na odczuwanie tego miasta, definiuje złożony charakter tego miejsca? Czy Warszawa dziś, w 2013 roku, a więc 10 lat po nakręceniu filmu, nadal – a jeśli tak, to w jaki sposób – pozostaje wielowarszawą? Podczas dyskusji odwołamy się do wyników warsztatów filmowo-dziennikarskich realizowanych w Muzeum Historii Żydów Polskich pod hasłem „Wielowarszawa: tożsamość miasta”.

Miejsce: audytorium

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Partnerem medialnym projektu jest portal Kontynent Warszawa

Kontynent Warszawa - logotyp

 

 

 

Patroni medialni