Spotkanie
14.03.2021 - online

Podążać za swoim marzeniem. Zoom na Dziedzictwo – webinar

Na obrazie widzimy grafikę promującą spotkanie "Podążać za swoim marzeniem. Zoom na Dziedzictwo"
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Wszyscy mamy marzenia, które konsekwentnie realizujemy, podporządkowując im całe swoje życie, a nieraz je porzucamy na rzecz nowych, za którymi od tej pory będziemy podążać. Cztery kobiety: Helena Deutsch, Róża Luksemburg, Helena Rubinstein i Sara Szenirer postanowiły, że zrobią wszystko, żeby ich marzenie stało się rzeczywistością. 

  • 14 marca (niedziela), godz. 17.00, KUP BILET >>
  • czas trwania: 60 min.
  • miejsce: Zoom

Podczas webinaru przyjrzymy się bliżej życiu tych czterech kobiet oraz determinacji z jaką dążyły do celu. Tym samym chcemy zachęcić uczestników  spotkania online do refleksji nad własnym życiem i zadania sobie pytań: jakie są moje kulturowe korzenie?  Jakie okoliczności miały wpływ na moje życie? Jakie są moje osiągnięcia, aspiracje i dążenia?

Większość z naszych bohaterek porzuciła świat żydowskiej tradycji, jednak fakt wychowania w świecie żydowskich wartości nie pozostawał bez wpływu na ich życiowe wybory, podobnie jak czynniki społeczno-polityczne związane z żydowskim doświadczeniem w XIX i XX wieku.
Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak ważne dla nich było również to, że walczyły o swoje miejsce, jako kobiety w świecie i dziedzinach, w których działały, a które należały do świata mężczyzn.

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania webinaru przy niewystarczającej liczbie sprzedanych biletów.
 

Webinar jest częścią nowego cyklu  "Zoom na wystawę" czyli niedzielnych spotkań online na platformie Zoom, podczas których możecie poznać  fragmenty wystawy stałej Muzeum POLIN i poszerzyć swoją wiedzę o polskich Żydach. Webinary można też rezerwować dla grup zorganizowanych