Spacer
8.01.2022

Oprowadzanie z tyflografikami i audiodeskrypcją po wystawie Wilhelma Sasnala "Taki pejzaż"

Zwiedzający trzyma tyflografikę obrazu "Szkielet wody" - na czarnym tle kilka białych kosci.
fot. D. Matłoch/Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem, tyflografikami i audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Oprowadzanie odbędzie się w ramach finisażu wystawy Wilhelma Sasnala "Taki pejzaż".

  • 8 stycznia 2022 (sobota), godz. 10.30-12.00,
  • wydarzenie stacjonarne, wstęp bezpłatny

Obrazy Wilhelma Sasnala cieszą się międzynarodowym uznaniem, lecz w Polsce były pokazywane stosunkowo rzadko – ostatnia znacząca wystawa odbyła się w 2007 roku w warszawskiej Zachęcie. Wystawa w Muzeum POLIN jest pierwszą indywidualną prezentacją jego twórczości w polskim muzeum, obejmującą prace powstałe w ciągu minionych dwudziestu lat.

Ekspozycja jest ważnym wydarzeniem z dziedziny sztuki współczesnej – zarówno w kontekście polskim, jak i światowym. Znalazły się na niej prace udostępnione przez artystę, a także z kolekcji polskich (w tym Muzeum POLIN) i zagranicznych, często pokazywane po raz pierwszy.

Wystawa Wilhelma Sasnala w Muzeum POLIN, które jako nowoczesna, otwarta instytucja kultury nie boi się stawiać trudnych pytań i zachęcać swoich Widzów do osobistych interpretacji i dialogu z historią, jest ciekawą propozycją nie tylko dla osób zainteresowanych relacjami polsko-żydowskimi, ale także dla wszystkich, którym są emocjonalnie nieobojętne sprawy dzisiejsze.