Dla dzieci
27-31.08.2018

Letnie półkolonie w Muzeum POLIN

półkolonie letnie, MER, U króla Maciusia
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy w PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA śladami kultury żydowskiej. Żydzi to naród, który zamieszkuje wszystkie kontynenty, jest niezwykle różnorodny i ciekawy. Zastanowimy się wspólnie jak i dlaczego zmienia się żydowska kuchnia, moda i  zwyczaje w zależności od miejsca i klimatu.


27 - 31 sierpnia (poniedziałek - piątek), godz. 8.00-17.00, ZGŁOSZENIA >>

Każdego dnia odwiedzimy inny kontynent. Będziemy podróżować przez Afrykę, Azję, Amerykę, Australię i Europę. Sprawdzimy dlaczego w Polsce na każdym żydowskim stole znajdziemy czulent i cymes, a jakie potrawy jedzą Żydzi w Afryce. Gdzie Żydzi noszą lisie czapy? I dlaczego w żydowskiej muzyce z Afryki nie słychać skrzypiec?

W programie naszych spotkań znajdą się: warsztaty twórcze, zajęcia ruchowe (z wykorzystaniem interaktywnej maty Funtronic), zabawy muzyczne, wycieczki, zajęcia na wystawie stałej. 

 • Data: 27 – 31 sierpnia (8.00-17.00, półkolonie)
 • Miejsce: miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN
 • Grupa: max 15 dzieci w wieku 5-10 lat
 • Wyżywienie: 3 posiłki z restauracji Besamim
 • Cena: 650 zł/os (drugie dziecko ze zniżką 10%)
 • Prowadząca: Maria Pawlak - od 2012 roku związana z edukacją nieformalną. Doświadczona edukatorka Muzeum POLIN, Muzeum Warszawy i Muzeum Historii Polski. Prowadzi zajęcia dla uczniów oraz warsztaty rodzinne. Wolny czas spędza jako historyk terenowy, jeżdżąc po Polsce, tworzy gazetowe wycinanki i odwiedza koty znajomych.
 • Zajęcia prowadzić również będą: Katarzyna Tobijasz (animatorka w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusi", Anna Dybała-Pacholak (specjalsitka ds. edukacji w Muzeum POLIN) z asystą praktykantek. 

Do pobrania:


REZERWACJA KROK PO KROKU:

 1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo lub telefonicznie: [email protected], +48 22 47 10 303. Podczas rezerwacji prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka (dzieci), wieku dziecka, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail.
 2. Ostateczna rezerwacja miejsca następuje po dokonaniu wpłaty przez elektroniczny system sprzedaży biletów: KUP BILET >>
 3. Osoby, które pomyślnie zarezerwują i opłacą wypoczynek otrzymują potwierdzenie mailowe rezerwacji wraz z dokumentami do uzupełnienia: kartą kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku, zgodą na wykorzystanie wizerunku, regulaminem ferii, formularzem odbioru uczestnika.
 4. Uzupełnione i podpisane dokumenty należy dostarczyć do koordynatora miejsca edukacji rodzinnej najpóźniej do dnia rozpoczęcia się wypoczynku.
 5. Rezygnacji z wypoczynku można dokonać do 7 dni przed rozpoczęciem się ferii, wówczas zwrócona zostanie wpłata. Po tym terminie wpłata nie podlega zwrotowi.