Edukacja

U króla Maciusia

Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" to kolorowa, nowoczesna i bezpieczna przestrzeń w Muzeum POLIN zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Można tu rysować, bawić się, czytać książki z bogatej biblioteki czy muzykować.

Dzięki przygotowanym materiałom i pomocom dydaktycznym dzieci wraz z opiekun(k)ami odkrywają świat żydowskiej kultury, tradycji i historii. Tworzymy przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji z dzieckiem, stymulującą do działania, rozbudzającą zainteresowania i pasje. Miejsce jest bezpieczne dla rodzin, również dla dzieci z niepełnosprawnościami czy w spektrum autyzmu.

Dzieci (0-10 lat) wraz z opiekun(k)ami zapraszamy do wspólnej zabawy "U króla Maciusia" w weekendy w trzech przedziałach godzinowych: 

  • 11.00-13.30
  • 14.00-18.00
    (oprócz sytuacji, gdy organizujemy inne wydarzenia, np. warsztaty rodzinne).

Wejście jest bezpłatne. Obowiązuje zmiana obuwia.

Aby zobaczyć aktualny program na dany weekend, wejdź w zakładkę Najbliższy tydzień u króla Maciusia.

Biblioteka

Zawiera ponad 450 książek i filmów. Znajdziecie tu między innymi książki Janusza Korczaka, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Stanisława Wygodzkiego, Themersonów (ze wspaniałymi ilustracjami Franciszki Themerson), jak również pięknie wydane publikacje izraelskich, szwedzkich i francuskich autorek i autorów w języku polskim, angielskim i hebrajskim. W królestwie Maciusia możecie obejrzeć fantastyczne polskie i zagraniczne filmy o przygodzie i przyjaźni. Po wypożyczeniu książki na czas bezpłatnych zabaw książka jest poddawana kwarantannie.

Przejdź do katalogu bibliotecznego >>

Oprócz wspólnej zabawy w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" organizujemy: 

  • warsztaty rodzinne w weekendy – start godz. 11.00, dla dzieci 4-10 lat wraz z opiekunami, cena 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10 zł),
  • cykle spotkań dla rodziców z dziećmi 1-4 lat, cena 300 zł / 10 zajęć,
  • warsztaty dla grup zorganizowanych (m.in. przedszkoli) – codziennie (oprócz wtorków) start godz. 10.15, cena 250 zł grupa.

Informacje: +48 22 47 10 303

Zapisy: www.bilety.polin.pl

Dowiedz się więcej: [email protected], www.polin.pl/ukrolamaciusia

Wychowawcy i rodzice zainteresowani otrzymywaniem informacji drogą elektroniczną mogą wpisać się na listę mailingową oraz dołączyć do grupy na Facebooku.

 

Partner