Spacer
8-10.01.2022

Krajobraz Zagłady. Przewodniczki i przewodnicy Muzeum POLIN oprowadzają po wystawie Wilhelma Sasnala

Jaką rolę ma do odegrania sztuka w dyskusjach na temat bolesnej przeszłości?

  • Terminy:
    • 8 stycznia 2022 (sobota), godz. 12.00-13.00; BRAK MIEJSC
    • 9 stycznia 2022 (niedziela), godz. 12.00-13.00; BRAK MIEJSC
    • 10 stycznia 2022 (poniedziałek), godz. 18.00-19.00; BRAK MIEJSC
  • Bilety: normalny 30 zł, ulgowy: 25 zł

8 stycznia spacer poprowadzi Katarzyna Jankowska, licencjonowana przewodniczka po Warszawie, autorka scenariusza oprowadzania "Krajobraz Zagłady", pasjonatka sztuki nowoczesnej, a szczególnie awangardowych nurtów w sztuce żydowskiej.

9 stycznia spacer poprowadzi Beata Meller, licencjonowana przewodniczka po Warszawie, oprowadzająca m.in. po Muzeum Narodowym, tropicielka mitów historycznych, miłośniczka sztuki.

10 stycznia spacer poprowadzi Mariusz Jastrząb, historyk i kulturoznawca, wykładowca akademicki, przewodnik Muzeum POLIN, autor scenariuszy zajęć edukacyjnych na temat pamięci przeszłości i jej roli w kształtowaniu postaw obywatelskich.

Malarstwo Wilhelma Sasnala w dużym stopniu inspirują przekazy wizualne zaczerpnięte z różnych źródeł i kontekstów, w tym ze środków masowego przekazu. Podczas oprowadzania z przewodnikiem po wystawie czasowej dowiemy się, w jaki sposób artysta porusza temat Zagłady.

Zastanowimy się, jak sztuka odnosi się do śladów przeszłości, które można odnaleźć we współczesnym krajobrazie i co ma do powiedzenia na temat podejmowanych w Polsce prób mierzenia się z pamięcią o trudnych, traumatyzujących wydarzeniach historycznych. 

UWAGA: Limity osób przebywających w Muzeum na wystawach lub wydarzeniach nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jeśli zechcą Państwo dobrowolnie okazać certyfikat szczepienia bileterowi lub kasjerowi, zyskają Państwo możliwość zakupu biletu ponad wyznaczonym limitem.