Muzeum
28.01.2024

WOŚP x Muzeum POLIN – bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej

Na tle kolorowych trąbek napis: Tu wszystko gra! Ok! 2024 - 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 28 stycznia 2024. Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.
fot. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto przyjdzie tego dnia do naszego muzeum z przyklejonym serduszkiem, otrzyma bezpłatny bilet na wystawę stałą "1000 lat historii Żydów polskich".

Wesprzyj cel 32. finału WOŚP – "Płuca po pandemii" i poznaj naszą wystawę. Zapraszamy na wędrówkę przez tysiąc lat historii Żydów polskich. Po drodze czekają na Ciebie opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze. O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. I o tym znanym z ulicy w żydowskich dzielnicach. Unikatowe zbiory, rekonstrukcje i multimedia pomogą Ci wejść do świata, którego już nie ma. Dzięki nim chociaż przez chwilę staniesz się jego częścią.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w naszej aukcji i wylicytowania warsztatów kuchni żydowskiej z szefową kuchni Alessią di Donato.

Gramy razem!