Muzeum

Wolontariat na co dzień

Wolontariusze Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W Muzeum POLIN organizujemy profesjonalne i nowoczesne Centrum Wolontariatu. Do współtworzenia go zapraszamy uczniów (od 16 roku życia), studentów, osoby pracujące i seniorów, zdecydowanych na minimum roczne zaangażowanie w nasze działania.

Jeśli chciałbyś włączyć się w wolontariat krótkoterminowy, będziesz mógł zostać naszym wolontariuszem podczas akcji Żonkile (wolontariat akcyjny). Rekrutacja rozpocznie się w styczniu.

Jak możesz nam pomóc, będąc wolontariuszem stałym?

Nasi wolontariusze wspierają nas na co dzień podczas wydarzeń programowych. Zajmują się pomocą w organizacji imprez i obsługą naszych gości podczas koncertów, wykładów, debat czy konferencji naukowych. Wolontariuszy angażujemy również do pomocy w artystycznych projektach, takich jak spektakle i warsztaty taneczne, a tym, którzy lubią wyzwania i pracę z dziećmi, proponujemy wsparcie podczas warsztatów edukacyjnych.

A może masz jakieś szczególne umiejętności albo chciałbyś rozwijać swoją pasję? Daj znać, co możesz nam zaoferować – jesteśmy otwarci na Wasze pomysły.

Co możemy Ci zaoferować?

  • przyjazną atmosferę tworzoną przez sympatycznych i zaangażowanych ludzi,
  • zaświadczenie o współpracy oraz list referencyjny,
  • bezpłatny wstęp na wystawę stałą i czasową (dla stałych wolontariuszy),
  • możliwość uczestniczenia w wydarzeniach organizowanych przez muzeum,
  • zdobycie doświadczenia w pracy w instytucji kultury,
  • miło spędzony czas podczas spotkań integracyjnych.

Jak zostać naszym wolontariuszem?

W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na wolontariat stały. Rekrutacja na wolontariat podczas akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile rozpocznie się w styczniu.

Jak się z nami skontaktować?