Dla dzieci

Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"

Dziecko w czapce z daszkiem razem z opiekunem wykleja pomarańczowe serduszka na planszy - warsztaty rodzinne w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Znów możemy się spotkać "U króla Maciusia". Dzieci od 0-10 lat wraz z opiekunami zapraszamy w weekendy do wspólnej zabawy w Miejscu Edukacji Rodzinnej w Muzeum POLIN. Zrobiliśmy wszystko, żebyście czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo oraz wprowadziliśmy także kilka dodatkowych zasad.

Uwaga: Na czas wolnych zabaw zapraszamy w małych grupach, w liczbie do 16 osób. W przypadku wolnych miejsc w przestrzeni można wejść ponad limit, za okazaniem certyfikatu poświadczającego szczepienie.

sobota, 4 grudnia

 • 11:00-12:30 – warsztaty rodzinne Tańcowała igła z nitką!, brak miejsc
 • 13:00-15:30 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 16:00-18:00 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

niedziela, 5 grudnia

 • 11:00-14:00 – warsztaty rodzinne, Przekrój przez Polskę, brak miejsc
 • 15:00-18:00 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

 

Wystawa czasowa w weekend

Czy wystawa Wilhelma Sasnala w Muzeum POLIN jest tylko dla dorosłych?

Zobaczmy tę wystawę oczami dziecka. Jak to zrobić najlepiej? Z Maratonem pytań - mini przewodnikiem dla rodzin z dziećmi przygotowanym we współpracy z Katarzyna Witt projektantką książek dla dzieci, zajmującą się edukacją artystyczną, wizualną i dizajnem.

Maraton pytań do pobrania w formie broszurki bezpośrednio na wystawie oraz do druku w PDF A4 na stronie>>.

Zaproszenie na Chanukę rodzinną 2021

W tym roku światła Chanuki rozbłysną w różnych częściach Warszawy. Ruszamy bowiem z Muzeum POLIN w trasę z mobilnymi, rodzinnymi warsztatami chanukowymi. Będziemy wspólnie muzykować i bawić się przy tradycyjnych chanukowych melodiach z Kapelą Niwińskich, składać i ozdabiać drewniane chanukije oraz jeść pyszne pączki. Spotkamy się bezpiecznie na świeżym powietrzu w piękny, rześki grudniowy dzień. Dla tych, którzy nie będą mogli spotkać się z nami w Warszawie przygotowaliśmy program online. Więcej szczegółów na stronie>>>

 

 1. Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" dostępne jest w weekendy w godz. 11.00-18.00 w trzech przedziałach czasowych: 
  • 11.00-13.00
  • 13.30-15.30
  • 16.00-18.00
  W przerwach będziemy dokładnie dezynfekować przestrzeń i stanowiska pracy. To czas wolnych zabaw z opiekunem. Przez cały czas wspierać Was będzie nasz animator. 
   
 2. Materiały plastyczne, książki, gry i zabawki będą przekazywane Wam przez naszego edukatora, po ich użyciu będą dezynfekowane lub/ i będą przechodziły kwarantannę.
   
 3. Bezpłatne wejściówki na czas wolnych zabaw dostępne będą w kasie muzeum (wprowadziliśmy limity miejsc).
   
 4. Odwiedzajcie nas w maseczkach (jeśli zapomnicie – są do kupienia w kasie za 3 zł.). Zasada zasłaniania ust i nosa obowiązuje na terenie muzeum wszystkich zwiedzających od 4 roku życia i całą obsługę.
   
 5. Wchodząc do muzeum a późnej do "Króla Maciusia" zdezynfekujcie ręce. 
   
 6. Szatnia nie działa, więc w razie potrzeby korzystajcie z szafek przy wejściu.
   
 7. Zachowujcie bezpieczną odległość od innych gości.

Wszelkie szczegóły sprawdźcie w regulaminie >>

 

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni