Dla dzieci

Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w najbliższy weekend

Uśmiechnięta dziewczynka maluje kolorami model chanukiji - świecznika zapalanego w Chanukę.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" to kolorowa, nowoczesna i bezpieczna przestrzeń w Muzeum POLIN zaprojektowana z myślą o najmłodszych. Można tu rysować, bawić się, czytać książki z bogatej biblioteki czy muzykować.

Dzięki przygotowanym materiałom i pomocom dydaktycznym dzieci wraz z opiekun(k)ami odkrywają świat żydowskiej kultury, tradycji i historii. Tworzymy przestrzeń sprzyjającą budowaniu ciepłych i bezpośrednich relacji z dzieckiem, stymulującą do działania, rozbudzającą zainteresowania i pasje. Miejsce jest bezpieczne dla rodzin.

Od marca zapraszamy do Miejsca edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" na miniwystawę ilustracji Julii Koniecznej do "Przygód Sindbada Żeglarza" Bolesława Leśmiana. W ramach programu towarzyszącego przygotowaliśmy cykl sobotnich warsztatów twórczych "Potwórz Sobie" prowadzonych przez ilustratorkę oraz specjalną przestrzeń do cichego słuchania i tworzenia. Zobacz szczegóły >>

sobota, 25 marca

  • godz. 11.00-13.30 – czas wolnych zabaw, bezpłatne wejście bez rezerwacji (obowiązuje limit miejsc)
  • godz. 14.00-18.00 – czas wolnych zabaw, bezpłatne wejście bez rezerwacji (obowiązuje limit miejsc)

niedziela, 26 marca

  • godz. 11.00-14.00 – Muzealny zwierzyniec – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami. Wymagana rezerwacja: [email protected]
  • godz. 15.00-18.00 – czas wolnych zabaw, bezpłatne wejście bez rezerwacji; podczas animacji zapewniamy dodatkową opiekę animatorki w j. ukraińskim (obowiązuje limit miejsc)

Dzieci (0-10 lat) wraz z opiekun(k)ami zapraszamy do wspólnej zabawy "U króla Maciusia" w weekendy. Organizujemy warsztaty rodzinne (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów, lub bezpłatnych wejściówek) oraz czas wolnych zabaw (bezpłatnie).

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia2 oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

pomarańczowy napis U króla Maciusia. Miejsce Edukacji Rodzinnej

Darczyńcy

Logo Fundacji Parasol          

Patroni medialni

Logo Gazety Wyborczej      logo warszawskiej Gazety Wyborczej    Logo portalu cojestgrane24.wyborcza.pl             

 logo portalu czaszieci.pl     logo z napisem dziecko w Warszawie