Dla dzieci

Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"

Dziecko w czapce z daszkiem razem z opiekunem wykleja pomarańczowe serduszka na planszy - warsztaty rodzinne w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Znów możemy się spotkać "U króla Maciusia". Dzieci od 0-10 lat wraz z opiekunami zapraszamy w weekendy do wspólnej zabawy w Miejscu Edukacji Rodzinnej w Muzeum POLIN. Zrobiliśmy wszystko, żebyście czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo. Całą powierzchnię 200 m2 pokryliśmy specjalną powłoką antywirusową i antybakteryjną TitanSolidTM, wprowadziliśmy także kilka dodatkowych zasad.

Uwaga: Na czas wolnych zabaw zapraszamy w małych grupach, w liczbie do 23 osób. 

sobota

 • 11:00-13:00 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 13:30-15:30 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie
 • 16:00-18:00 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

Mini-Chef – Jewish Cooking with kids – ONLINE,  godz. 11:00 

wydarzenie online w j. angielskim, FB i Youtube, z napisami w j.polskim
Cooking is a wonderful activity that builds self-esteem, makes children try new types of food as well teaches them math, social skills or even about other cultures. This tasty workshop will explore the palates and tastes of Jews food. You will try easy-to-prepare holiday recipes. The kids will help make the food, and everyone will enjoy the results.  

Wydarzenie towarzyszące festiwalowi "TISZ Festiwalu Żydowskiego Jedzenia".  

niedziela

 • 11:00-14:00 – warsztaty rodzinne Smaki bez granic, brak wolnych miejsc
 • 15:00-18:00 – czas wolnych zabaw, bezpłatna wejściówka do odebrania w kasie

Festiwal Filmowy Kino Dzieci  (Kinoteka),  godz. 12.00 
Zapraszamy do Kinoteki na seans filmu pt. „Drogi Panie Dyktatorze” reż. Ch. Lerch wraz z prelekcją przygotowaną przez edukatorkę z Muzeum POLIN.  

Film prezentowany jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, którego Muzeum Polin jest partnerem. To wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów,  którzy mają okazję obejrzeć filmy  wyróżniające  się  walorami edukacyjnymi i artystycznymi.

8. edycja Festiwalu odbędzie się w formule hybrydowej. W dniach 25 września – 3 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w około 20 miastach w Polsce. Następnie od 7 do 24 października program dostępny będzie online na stronie www.kinodzieci.pl

 

Wystawa czasowa w weekend

Czy wystawa Wilhelma Sasnala w Muzeum POLIN jest tylko dla dorosłych?

Zobaczmy tę wystawę oczami dziecka. Jak to zrobić najlepiej? Z Maratonem pytań - mini przewodnikiem dla rodzin z dziećmi przygotowanym we współpracy z Katarzyna Witt projektantką książek dla dzieci, zajmującą się edukacją artystyczną, wizualną i dizajnem.

Maraton pytań do pobrania w formie broszurki bezpośrednio na wystawie oraz do druku w PDF A4 na stronie>>.

 1. Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia" dostępne jest w weekendy w godz. 11.00-18.00 w trzech przedziałach czasowych: 
  • 11.00-13.00
  • 13.30-15.30
  • 16.00-18.00
  W przerwach będziemy dokładnie dezynfekować przestrzeń i stanowiska pracy. To czas wolnych zabaw z opiekunem. Przez cały czas wspierać Was będzie nasz animator. 
   
 2. Materiały plastyczne, książki, gry i zabawki będą przekazywane Wam przez naszego edukatora, po ich użyciu będą dezynfekowane lub/ i będą przechodziły kwarantannę.
   
 3. Bezpłatne wejściówki na czas wolnych zabaw dostępne będą w kasie muzeum (wprowadziliśmy limity miejsc).
   
 4. Odwiedzajcie nas w maseczkach (jeśli zapomnicie – są do kupienia w kasie za 3 zł.). Zasada zasłaniania ust i nosa obowiązuje na terenie muzeum wszystkich zwiedzających od 4 roku życia i całą obsługę.
   
 5. Wchodząc do muzeum a późnej do "Króla Maciusia" zdezynfekujcie ręce. 
   
 6. Szatnia nie działa, więc w razie potrzeby korzystajcie z szafek przy wejściu.
   
 7. Zachowujcie bezpieczną odległość od innych gości.

Wszelkie szczegóły sprawdźcie w regulaminie >>

 

Szczegółowe informacje o wszystkich naszych wydarzeniach znajdą Państwo zawsze na: www.polin/ukrolamaciusia oraz w specjalnej grupie dla rodziców na Facebooku.

Zachęcamy też do zapisania się do newslettera.

 

Miejsce edukacji rodzinnej

Darczyńcy

          

Patroni medialni