Podcast

Podcasty - GEOP "What’s New, What’s Next? Jewish Studies in the time of pandemic"

Na granatowym tle, w boksie z białą ramą, napis: What's New, What's Next, Jewish Studies in the time of pandemic, GEOP Podcast series online
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Ruszamy z nowym projektem! Zapraszamy do słuchania podcastów w serii GEOP "What’s New, What’s Next? Jewish Studies in the time of pandemic".

Z powodu pandemii przenosimy naszą konferencję o rok, na październik 2021. 

Ale nie próżnujemy! W najbliższych miesiącach zapraszamy do słuchania wykładów, do których zaprosiliśmy wybitnych badaczy i badaczki. Nasi goście przybliżą temat konferencji w kontekście najbardziej bieżącym – trwającej pandemii. Ich wykłady będą dotyczyły żydowskich odpowiedzi na epidemie w ujęciu historycznym i współczesnym i będą nawiązywać do głównych tematów konferencji - nowych źródeł, metodologii badawczych i zmian paradygmatów w studiach żydowskich. Mamy nadzieję, że poprzez naszą serię oddamy głos środowisku i zajmiemy stanowisko, wobec tego, jak humanistyka może odpowiedzieć na niezwykłą sytuację, w której się wszyscy znaleźliśmy. 

Seria podcastów poprzedzi konferencję i może posłużyć panelistom jako przykład wystąpień, które chcielibyśmy usłyszeć na konferencji.

Każdy paneli tematycznych będzie zawierał dwa wykłady: wykład na temat poruszanego zagadnienia i prezentację źródła. 

  1. Historia żydowskich odpowiedzi na epidemię w okresie współczesnym
  2. Epidemia w literaturze jidysz
  3. Epidemia w getcie warszawskim
  4. Przyszłość w kontekście prowadzenia badań online i kondycji studiów żydowskich

Nasza serię zakończymy wykładami, które zmierzą się z pytaniem o przyszłość. Jak zmienią się studia żydowskie? Czy nastąpi zwrot ku nowym metodom? Czy stajemy przed kolejną zmianą paradygmatu w studiach żydowskich?

Wykłady w języku angielskim będą pojawiać się cyklicznie na naszej stronie internetowej, Spotify oraz Spreaker. Nie przegap żadnej informacji! Zapisz się do newslettera GEOP! 

Słuchaj także na Spotify >>

Międzynarodowa konferencja naukowa "What’s New, What’s Next? Innovative Methods, New Sources, and Paradigm Shifts in Jewish Studies" odbędzie się w Muzeum POLIN w Warszawie w październiku 2021. Kontakt: [email protected]
 

 

Konferencja odbywa się w ramach Global Education Outreach Program
 
Konferencja jest możliwa dzięki wsparciu Taube Philanthropies, William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

logo Taube Philantropies logo William K. Bowes Junior Foundation logo SZIH